Стільки ідей подали жителі двох районів на конкурс «Бюджет участі». Усього ж мешканці Полтавської області стали авторами 149 проектів.
Прийом проектів на обласний конкурс «Бюджет участі Полтавської області», який тривав із 20 липня до 20 серпня, завершено. Наразі конкурсна комісія займається їх розглядом. До 7 вересня організатори мають оцінити проекти та виставити їх на голосування.
За інформацією Інвестиційного відділу Полтавської обласної ради, усього на конкурс надано 149 проектів. З них 120 — від мешканців сільських населених пунктів, 19 — від мешканців міст, 10 — від авторів із селищ. Найбільше проектів подали з Гадяцького (20), Полтавського (16), Кременчуцького (14) та Хорольського (13) районів. Уперше участь у «Бюджеті участі» беруть Сенчанська, Градизька та Нехворощанська громади. Цьогоріч проектів не надійшло з Диканського, Миргородського та Машівського районів.
У попередніх публікаціях «Мобільний 3D–кінотеатр та камери відеоспостереження» і «Жителі Василівської сільради подали проектів на 600 000» кореспонденти тижневика розповіли про частину проектів.
Зокрема, у Нових Санжарах планують встановити систему відеоспостереження за 100 000 гривень та придбати за 120 000 гривень для селища «Мобільний кінотеатр у надувному куполі для показу 3D-фільмів + планетарій для жителів і гостей громади».
Порядковий номер першого проекту — 1, другого — 14.
Жителі Деменок, Василівки і Мартинівки хочуть облаштувати спортивно-тренажерні майданчики. Вартість кожного становить 100 000, 200 000 та 200 000 гривень відповідно. Проекти мають порядкові номери — 22, 37 і 47.
У Сінному мріють про автономне вуличне освітлення. За 200 000 гривень будуть придбані 12 ліхтарів із сонячними батареями. Номер проекту — 36.
Вікторія Моренко виступає за облаштування в Кобеляках літнього кінотеатру в парку Богдана Хмельницького, вартістю 200 000 гривень. Порядковий номер проекту — 38.
Далі знайомимо читачів із новими проектами, що надійшли на конкурс із моменту виходу попередніх публікацій.
Екстремали можуть отримати омріяний майданчик
Учениця Кобеляцького ліцею №2 Ліза Карпенко цього року подала чергову ідею на конкурс. Нагадаємо, що завдяки ініціативі дівчини, Вільховатська сільрада отримала співфінансування з області, аби встановити в місцевій школі спортмайданчик. Черговий проект юної кобелячанки «BMX&скейт-паркінг» розрахований на любителів екстремального спорту. Дівчина пропонує облаштувати зону для занять екстремальним спортом у кобеляцькому парку «Центральний».
Ліза підрахувала, що 200 000 гривень вистачить на закупівлю наступного обладнання: грайндбокс (2 шт.), рейл (2 шт.), гребінь двійний, радіус-2, фанбокс, піврампа, фанбокс із рейлом і пірамідою. У суму входить вартість цементу і оплата робіт із залиття фундаменту.
Порядковий номер — 125.
Комендантівка переходить на роздільний збір відходів
Принаймні, за це вболіває Володимир Білан, який подав проект «Створення критих майданчиків для роздільного збору твердих побутових відходів на території Комендантівської сільської ради». Основною ідеєю проекту є збирання, сортування та подальша рециклізація ТПВ. Автор вбачає, що сортування відходів буде проводитися у встановлених критих майданчиках із розподілом на п’ять фракцій. Скло, пластикові пляшки, макулатура, консервні банки, поліетиленові пакети збиратимуться в поліпропіленові мішки (біг-беги), з подальшою реалізацією на переробні підприємства або приймальні пункти.
Вартість проекту становить 200 000 гривень, за які закуплять 9 критих майданчиків (189 000), 100 поліпропіленових мішків (10 000) та 100 інформаційних буклетів (1 000).
Криті майданчики встановлять у Комендантівці, Дабинівці, Криничному, Олександрії, Колісниківці і Черемушках. Номер проекту — 107.
«Кіно просто неба»
Планує влаштовувати кобелячанка Олена Білаш. Її проект облаштування зони відпочинку на подвір’ї Будинку дитячої та юнацької творчості вже мав успіх. Тепер педагог готова облаштувати в міському парку «Центральний» мобільний кінотеатр під відкритим небом.
Олена пояснює: «Ми провели захід «Кіно під відкритим небом», на який зібралося понад 150 чоловік. Проект мав схвальні відгуки і миттєвий розголос. Поки що своїми силами, на прохання кобелячан, плануємо продовжувати перегляд фільмів у парку».
І так, за 200 000 гривень Олена Білаш закупить проектор, дошку, ноутбук, радіомікрофон, акустичну систему, 4 ліхтарі, 22 м’які крісла-мішки, 10 лавок і штучне килимове покриття.
Порядковий номер — 105.
Виходить, що в місті можуть відкрити одразу два кінотеатри і обидва — у парках. Тому уважно читайте проекти та підтримуйте авторів.
Пляж із парасольками, кабінками і бюветами
Такий вигляд у майбутньому отримає центральний пляж Кобеляк, який місцеві жителі називають Дитячий. Леся Калакуцька бажає створити зону відпочинку на березі Ворскли.
Облаштування прибережної зони, проведення робіт з благоустрою існуючого пляжу Дитячий коштуватиме 200 000 гривень. Автор зазначає, що для того, аби рекреаційна зона була дійсно привабливою та комфортною, потрібно встановити бесідки (7 шт.), лавочки для відпочинку (5 шт.), тіньові навіси (парасолі) (15 шт.), облаштувати кабінку для переодягання, фонтани для купання та пиття води. Крім того, проект передбачає будівництво 10‑метрової дерев’яної доріжки і появу 8 урн. Цей проект отримав 74 номер.
25 сонячних ліхтарів для Лівенського
Світлана Анепір придумала для свого енергоефективного проекту віршовану назву «Щоб краще було всім у Лівенському жити, нам треба лампи сонця засвітити». Ідея передбачає автономне вуличне освітлення з використанням сонячних батарей на території села Лівенське. Упровадження енергоефективних технологій коштуватиме 275 624 гривні.
Якщо проект переможе, то населений пункт освітлять 25 ліхтарів. Проект отримав номер 147.
Шедієво стане туристичним
Марина Романенко задумала розкрити туристичну привабливість Шедієвого і річки Оріль. Автор бажає розробити і популяризувати туристичні маршрути (піші та велосипедні) на території села та організувати сплави по річці. Крім того, на базі публічної бібліотеки створити матеріально-технічну базу для розвитку туризму і залучення громадян до активного способу життя. Презентувати туристичну привабливість краю у формі фестивалю, який жінка пропонує зробити щорічним. Залучити до співпраці місцевих майстрів народних промислів і виробників екопродукції в господарствах громади.
Для реалізації задуму треба закупити 10 спортивних велосипедів, 3 байдарки, 3 дитячі надувні батути. Також облаштувати екскурсійно-туристичні маршрути та оглядові майданчики інформаційними стендами, вказівниками, лавками, столами й урнами. І замовити сувенірну продукцію для проведення фестивалю-презентації. Усього має вистачити 200 000 гривень. Порядковий номер — 99.
Маячці і Малій Перещепині потрібні тренажери
Два проекти від жителів Новосанжарського району мають спортивне спрямування.
Депутат районної ради Василь Маслей — за встановлення сучасних вуличних тренажерів на стадіоні в Маячці. Оскільки спортивна споруда не належним чином обладнана для занять спортом та фізичною культурою.
За 200 000 гривень закуплять 9 тренажерів, два гімнастичні комплекси та горизонтальну лавку для жиму. Номер проекту — 109.
Облаштувати майданчик для активного дозвілля в Малій Перещепині бажає Наталія Двірник.
За підрахунками автора, 189 460 гривень має вистачити на 9 тренажерів, 2 паркові лавки, велопарковку і тенісний стіл. Частину суми витратять на облаштування території спортмайданчика (плитка, бордюри, гранвідсів, цемент, доставка, монтаж). Номер проекту — 100.
«Безпечна» Нехвороща
Під номером 98 знаходиться проект «Безпечне село. Установлення системи відеоспостереження на території села Нехвороща». Автор ідеї Наталія Рудь планує за 220 000 гривень придбати все необхідне обладнання для налагодження відеоконтролю.
Невдовзі кореспонденти повідомлять, які проекти комісія погодила, а кому з авторів відмовила в участі.