Мешканці Полтавщини вважають, що осінь — найбільш слушний сезон для вживання багатих вітамінами харчів. Саме восени стає актуальним питання зміцнення імунітету, а в холодильниках містян на постійній основі з’являються корисні сезонні овочі.
Які саме натуральні смаколики обов’язково вводять у повсякденний осінній раціон прихильники здорового способу життя?
Капуста
Здається, в сучасних супермаркетах можна знайти мільйон сортів капусти. Саме цей овоч (а точніше — майже всі його різновиди) входить в список «must eat» на думку полтавців.
Мешканці міста з задоволенням вживають капусту у сирому та готовому вигляді. Вони додають її у салати, начинки для пирогів, овочеві запіканки та рагу.
Місцеві кулінари обожнюють готувати справжні шедеври:
- з білокачанної капусти,
- броколі,
- кольрабі,
- пекінської капусти,
- кучерявої капусти.
В сучасний великий холодильник Samsung за посиланням https://www.moyo.ua/bt/kbt/holodilniky/samsung/ влізе не одна «голівка» різноманітної капусти.
Болгарський перець
Солодкий перець пізніх сортів — ще один «улюбленець» жителів Полтави. Купувати та вживати його містян мотивує:
- приємний і оригінальний смак,
- високий вміст корисних мікронутрієнтів,
- універсальність і можливість додавання у величезну кількість перших і других страв.
В зимовий період перець коштує дуже дорого, тому споживачі купують його заздалегідь і зберігають у консервованому або ж замороженому вигляді.
Гарбуз
Для полтавців гарбуз — це, перш за все, не символ Хелловіну, а смачний і корисний овоч.
Він чудово смакує у запеченому вигляді, у супах та кашах, а також у незвичайних десертах. Коштує гарбуз недорого, а купити його в Полтаві можна в будь-якому продуктовому маркеті або ж на ринку.
Редька
Про цілющі властивості редьки не знає тільки лінивий. Завдяки корисному складу, її називають королевою осінніх овочів.
У холодильнику редька довго залишається свіжою, тому мешканці Полтавщини їдять її не тільки восени, але й взимку. А в маринованому або консервованому вигляді її взагалі можна зберігати майже цілий рік.
Морква
Очі, шлунок і кишківник, печінка, серце й судини — це далеко не всі органи та системи, на які позитивно впливає вживання моркви. Втім, люблять її не тільки за це, а й за приємний, солодкий смак.
Готувати з моркви можна:
- крем-супи й пюре,
- торти та оладки,
- кекси,
- солодкі й солоні запіканки.
Поряд з капустою, морквою та редькою у відділеннях для фруктів і овочів полтавці також завбачливо зберігають запас цибулі, буряків, кабачків і пізньостиглих томатів.