Зеленський підписав закон про донорську кров

Зеленський підписав закон про донорську кров

Документ адаптує українське законодавство до правової системи Євросоюзу в рамках Угоди про асоціацію.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон Про безпечність та якість донорської крові та компонентів крові. Про це 21 жовтня, повідомила прес-служба глави держави.

"Документ визначає принципи державної політики щодо організації заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу, транспортування і реалізації донорської крові та її компонентів, а також функціонування системи крові", – зазначено в повідомленні.

Також новим законом визначено стандарти безпеки і якості донорської крові для отримання українцями рівного доступу до неї і в необхідній кількості.

"В Україні повинен бути створений уповноважений орган з ліцензування діяльності суб'єктів системи крові, контролю за їхньою діяльністю та збору інформації, що стосується серйозних несприятливих випадків або реакцій, пов'язаних з операціями з донорською кров'ю", – зазначила прес-служба.

Крім того, анонсовано створення Національного реєстру донорів крові, а також людей, які не можуть бути донорами, і його інтеграцію в eHealth.

За допомогою прийнятого документа вітчизняне законодавство адаптується до правової системи Євросоюзу в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Нагадаємо, 30 вересня Верховна Рада прийняла законопроект, що визначає вимоги до донорської крові. Згідно з ним донорство має бути безкоштовним і добровільним за найкращими світовими стандартами і відповідно до рекомендацій ВООЗ.


Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації