Днями завершилися чергові місцеві вибори. Для новобраних голів громад і депутатів різних рівнів вони стали історичними. Адже адміністративно-територіальна реформа змінився принцип управління об’єднаними громади. І виконати всі обіцянки, які кандидати давали у своїх виборчих програмах, навряд чи вдасться. Оскільки до звичної всім міської, селищної чи сільської ради приєдналися десятки дрібніших, зі своїми проблемами і сподіваннями. А виборці, слухаючи обіцянки кандидатів, сподівалися на те, що в їхніх населених пунктах з’являться будови чи установи, яких до цього ніколи не було.
Один із кандидатів, який успішно пройшов на посаду очільника громади, а до цього працював головою міськради, пообіцяв збудувати льодову арену, де місцеві жителі і гості громади їздитимуть на ковзанах. Розповів, що в населеному пункті проходитимуть хокейні турніри, що стануть традиційними. Навіть почав вести публічні перемовини з харківською компанією ТОВ "ТЕРМОКОМ ВК", що займається виробництвом унікального холодильного обладнання, відомого в Україні та за кордоном . На одній із сесій депутати обговорили можливість фінансування льодової арени, ознайомилися дистанційно з продукцією компанії, яку працівники міськради презентували їм онлайн за посиланням https://termocom.com.ua/ohlazhdenie-zhidkostey. Група міських обранців, серед них один хокеїст-аматор, підтримали міського голову. Справа в тому, що близько десяти років тому в місті ініціативна група за мінімальної підтримки влади збудувала хокейне поле відкритого типу. Спершу посадовці обіцяли серйозну фінансову підтримку, та у ході роботи виявилось, що грошові вливання залишилися лише словами. Тому активісти виходили зі своїх реальних можливостей.
Від ідеї до реалізації на ентузіазмі
У одному з мікрорайонів міста під хокейне поле була віддана частина території спортивного майданчика. На ній провели земляні роботи, уклали плівку, аби вода не проходила в землю, обгородили дерев’яним парканом.
Один із головних ініціаторів будівництва хокейного майданчика став Анатолій Просяний. Він не лише спроектував і створив спортивну споруду, а й узяв на себе обов’язок готувати поле для ковзання. Щоразу, коли нічна температура опускалася нижче нуля і не піднімалася вдень, чоловік із кількома помічниками заливали зі шланги поле, аби утворився міцний та придатний для ковзання лід. Під час снігопадів чистили сніг і утримували каток у задовільному стані.
На цьому полі влаштовували хокейні турніри аматорські команди з різних населених пунктів області. Та останні кілька років зима стає більше схожою на осінь і залити ковзанку не вдається. Тому Просяний та інші хокеїсти їздять грати на штучний лід у обласний центр.
Льодова арена залишиться солодкою обіцянкою?
Тому, коли на сесії очільник міськради заявив про плани щодо льодової арени, Просяний миттєво пристав на його пропозицію. Він припустив, що підприємці, які відкрили льодові арени в обласному центрі, теж співпрацювали з компанією «Термоком». І додав, що з моменту відкриття катків, він став їх постійним відвідувачем. Тобто, протягом декількох років морозильне обладнання жодного разу не підводило, льодові арени постійно функціонують.
Отож, депутати погодилися з можливістю будівництва льодової арени. І почали рекламувати цей проект. І ця реклама подіяла на виборців.
На жаль, ні міський голова, ні депутати не озвучили, яка вартість будівництва споруди. Напевно, ніхто з них навіть не підраховував реальну вартість льодової арени. Тому можна припустити, що найближчим часом жителі новоутвореної громади навряд чи зможуть поїздити на ковзанах. Принаймні, у себе в місті. І єдине, що в цій історії справді важливе, так це компанія «Термоком», яка дійсно виробляє якісне морозильне обладнання.