Вхід | Реєстрація

«Непозвоночні» депутати не прийшли на неоголошену сесію

«Непозвоночні» депутати не прийшли на неоголошену сесію

12 листопада в залі засідань Кобеляцької міської ради відбулося зібрання із до цього часу не зрозумілим статусом. На ньому голова ТВК Лілія Песиголовець оголосила про обрання Олександра Копельця міським головою і вручила йому відповідний мандат. У свої повноваження нібито вступили і вісім із 26 міських депутатів.

До редакції «ЕХО» інформація про те, що вранці 12 листопада в кобеляцькій міськраді відбудеться якесь дійство за участю працівників територіальної виборчої комісії та керівництва міста, почала надходити ще ввечері попереднього дня. Деякі співробітники ТВК та люди, наближені до комісії, повідомляли, що має відбутися якась підпільна сесія. У ході неї оголосять про результати виборів і вручать мандати.

Інформатори розповідали, що далеко не всі члени виборчої комісії в захваті від подібної ідеї. Адже станом на 11–12 листопада ще не були оприлюднені результати виборів на сайті Центральної виборчої комісії, ще не всі депутати визначилися, у якій раді працюватимуть, зрештою, сама Кобеляцька ТВК офіційно не повідомляла про скликання сесії.

Вранці 12 листопада в залі засідань міськради почали збиратися люди. Станом на 10-ту годину ранку в приміщенні разом із представниками преси були присутні менше тридцяти людей. Прийшов і голова Кобеляцької райради Володимир Кішінський.

Одразу після десятої ранку до трибуни підійшла голова ТВК Лілія Песиголовець і проінформувала про перебіг та головні результати місцевих виборів у Кобеляцькій громаді.

Зокрема, повідомила, що із 12 тисяч 163 виборців проголосували лише 10218 громадян. Із усіх отриманих в день голосування бюлетенів 704 визнані комісією недійсними.

У виборах взяли участь 12 політичних партій. Вони висунули кандидатами в депутати 288 громадян. Тобто умовний  конкурс становив  10 чоловік на місце.

Після підрахунку голосів і процентів стало зрозуміло, що своїх представників у Кобеляцьку міськраду нового скликання делегували сім політпартій. Обрано 26 депутатів, як і передбачено законом.

Найбільше депутатів буде від «Довіри» та «Слуги Народу» — по п’ять, «Батьківщина» і «За майбутнє» — по чотири, «Рідне місто» і «Наш край» — по три і «Опозиційний блок «За життя» — 2.

 

На сесію прийшли п’ятеро підлеглих, син, Славянський і Фесюра без баяна

Після цього Ліля Песиголовець оголосила, що обраним кобеляцьким міським головою вважається Олександр Копелець. Олександр Олександрович прочитав присягу, йому вручили мандат.  Потім свої мандати отримали Ольга Татарко, Василь Фещенко, Андрій Мельник, Павло Голтвянський, Володимир Гречаний, Олександр Копелець-молодший та Олег Славянський. І голова комісії оголосила, що надалі повноваження по веденню сесії переходять до новообраного голови.

Ольга Татарко одразу вручила Копельцю букет троянд. Більше квітів та оплесків не було. Напевне, головною причиною такого скромного привітання переможця виборів став той факт, що ніхто не знав, коли ж відбудеться офіційна коронація.

Новобраний міський голова Олександр Копелець  привітав присутніх у залі депутатів із обранням, побажав їм здоров’я і плідної співпраці. А потім одразу оголосив про закінчення роботи сесії. Адже в залі того дня зібралися лише вісім обранців. Із двадцяти шести.

Побіжний аналіз складу присутніх на першій сесії депутатів показує, що по мандати прийшли п’ятеро безпосередніх підлеглих Копельця, його син, Олег Славянський та Віктор Фесюра. Усі вони зайшли в раду за списками двох партій – «Наш край» і «Довіра». Нагадаємо, що на вже позаминулих виборах Олександр Копелець став міським головою, балотуючись саме від «Нашого краю». Тобто, обидві партії із ним безпосередньо пов’язані.  І можна практично не сумніватися, що списки кандидатів у раду від цих політсил формував безпосередньо сам Олександр Олександрович. Недаремно ж там фігурували прізвища працівників міськради і комунального підприємства «Водоканал Плюс».

Звичайно, для міського голови дуже вигідно, аби депутатами були люди, яким він платить зарплату. І в разі, якби вони склали в раді більшість, то можна не сумніватися, що бездумно голосували б за все, що запропонує Копелець. Але сталося  по-іншому. Вісім депутатів, які голосуватимуть за все, чого забажає «батько», — це, звичайно, непогано. Але й не добре. Тому що вісім депутатів просто не зможуть прийняти жодного рішення.

 

Не домовилися

Ще до оголошення офіційних результатів виборів з’явилася інтрига. Вона полягала в тому, чи зможе Олександр Копелець домовитися хоча б із чотирма депутатами від інших партій,  аби сформувати в раді нехай не стійку, але вірнопіддану більшість.

12 листопада стало зрозуміло — не зміг. Усі опитані редакцією депутати із числа тих, хто не прийшов на сесію, а це 18 чоловік, говорили про одне й теж. Офіційного оприлюднення оголошення про скликання першої установчої сесії не було. Під час телефонних розмов члени комісії чітко не оголошували, що буде саме сесія.

Зайвим доказом незаконності зібрання, проведеного 12 листопада, став той факт, що оголошення про проведення першої сесії з’явилося на сайті міськради лише о 15:12. А сама сесія, будьмо уважні, розпочалася в той же день о 10:00. Тобто, обов’язкове для оприлюднення повідомлення розмістили «заднім числом».

Безумовно, учасники демаршу — люди не дурні. І вони розуміли, що їх запрошують саме на «коронацію». Але свідомо проігнорували незаконний захід.

Добре це чи погано? Тут відповіді можуть бути різними. Ми ж нагадаємо про те, що і остання сесія міськради вже минулого скликання відбулася із черговим грубим порушенням регламенту і законодавства. Міський голова оголосив про проведення чергової позачергової сесії 5 грудня о 19:50. А сесію провів  6-го о 10-тій. Між тим, навіть про позачергову сесію необхідно повідомляти за добу.

Окрім того, ми обдзвонили кількох депутатів, які не були присутні на останній сесії. Усі, як один, розказали, що їх про зібрання не повідомляли. Тобто Копелець, звично, запросив лише «вірнопідданих». Таких назбиралося п’ятнадцять.

 

Холодний душ замість теплої ванни

Отже, вже зараз можна робити висновок про те, що  в раді нового скликання обраного вдруге поспіль міського голову, замість звичної для нього комфортної «теплої ванни», очікує «холодний душ».

Вісімнадцять депутатів, які не будуть збиратися «по звонку» і мовчки задовольняти всі пристрасті та примхи голови — це багато. Якщо не зробити вірні висновки, то можна й до оголошення недовіри догратися.

Головне, щоб у всіх учасників дійства вистачило здорового глузду і вони з брудною водою не вихлюпнули немовля. Адже роботи і проблем у новоствореній громаді — більше ніж достатньо.

Ну а холодний душ — це непогано. Він, як відомо, витвережує.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Політика


1. микола козак / 18 листопада 2020, 19:25
Скільки ж наполегливості в пана Філоненка , щоб спровокувати протистояння між міським головою і депутатами. І міський голова і депутати повинні памятати , що їх обирали не для протистояння , а для конструктивної роботи.Не Філоненко , а народ оцінить і Копельця і депутатів і Філоненка.
2. Filon / 18 листопада 2020, 20:50
1.микола козак
«Скільки ж наполегливості в пана Філоненка»

Так Миколо, що є то є. Але по суті давайте, по суті. Що в статті є неправдою? Що сесію першу із грубими порушеннями зібрали? Чи останню законно провели? Почитайте на дозвіллі Закон "Про місцеві вибори"та Закон "Про місвеве самоврядування". А протистояння зараз одне - між Законом і телепнем, який звик його порушувати. І це я телепню кажу ввічі на відміну від вас, котрий ховається за псевдо. Я підписуюся своїм прізвищем у статтях. Чи не так?
3. AVI90 / 18 листопада 2020, 21:20
Пане, Філоненко, чого ж Ви тоді якщо чесні не пишете, про шабаш непокірних депутатів в залі с/г управління, де були присутні Ви та Решетило перед засіданням першої сесії про яку ніхто не знав. А тоді бігли з Решетилом з с/г управління до міської ради так, що людей мало з ніг не збивали.
4. AVI90 / 18 листопада 2020, 21:24
І ще одне пан Решетило написав у фейсбуці, що переболів короновірусом, то чому він не на карантині?
5. микола козак / 19 листопада 2020, 09:46
2.Filon
«протистояння зараз одне - між Законом і телепнем, який звик його порушувати. І це я телепню кажу ввічі на відміну від вас, котрий ховається за псевдо.»

Я закони знаю не гірше вас і вже тільки за те , що ви публічно принижуєте міського голову називаючи телепнем , я на місці Копельця заставив би вас публічно вибачитись.А те , що ви є провокатором , це підтверджений факт .Довелось бачити , як ви організовував мітинг торгівців з базару , а це вже добрались і до депутатів , закони ви використовуєте тільки в особистих цілях , але сам їх не дуже спішите виконувати.А те , що я прикриваюсь псевдонімом , то на це спонукає беззаконня в державі , де життя людини нічого не варте.
6. Fuks / 19 листопада 2020, 11:06
Да,плохі діла у Санича..Депутати опираються.Срочно нада бюджет приймать і тендери з откатами обьявлять,земельки їм трохи роздать.Обітруться..Санич зуміє.Подивитеся.Буде більшість 100%.
7. Чудо Юдо / 19 листопада 2020, 12:34
1.микола козак
«Скільки ж наполегливості в пана Філоненка , щоб спровокувати протистояння між міським головою і депутатами.»

Я щось не зрозумів - пан Філоненко не дозволив депутатам прийти на сесію? Чи це може вони продемонструвати міському голові, що вони не "дєвочки по визову", яких можна по телефону викликати на сесію? А уже потім Філоненко про це написав.
Санич просто наскільки звик уже все робити коли і як йому заманеться, що про законні вимоги уже зовсім не думає...
8. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 12:52
Копелець - найганебніший мер за всю історію міста Кобеляки!

Брехливий, наглий, безпринципний! До того ж п’яниця!
9. микола козак / 19 листопада 2020, 12:54
7.Чудо Юдо
«що вони не "дєвочки по визову", яких можна по телефону викликати на сесію? А уже потім Філоненко про це написав.
Санич просто наскільки звик уже все робити коли і як йому заманеться, що про законні вимоги уже зовсім не думає...
»

Ні ви пане , ні автор в цьому питанні маніпулюєте , адже Санич тут ні до чого , сесію ж скликає і проводить виборча комісія і ваші маніпуляції такі примітивні.Звичайно , такі , як Решетило будуть чинити протистояння з любого приводу , вони не можуть забути тих часів , коли вони керували і влаштовували пянки з мордобоєм .Жага керувати не відпала.А Санич ще ж нічого не пропонував , а ви з Філоненком уже пророчите протистояння , вимагаючи законності , от тільки самі той закон або не читали , або на нього плюєте.
10. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 12:54
Микола Козак, він же Спиця, перебуває на службі у Копельця. Посада - ЖОПОЛИЗ

Протянув у депутати сина Копельця. Спиця, по Вам тюрма плаче!
11. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 12:57
А депутати, 18 осіб, - всі порядні шановні люди! Перемогли власною працею та повагою людей. Нарешті свавілля Копельця завершено! Теперь все буде згідно закону і для міста Кобеляки!
12. Чудо Юдо / 19 листопада 2020, 13:03
9.микола козак
«
Ні ви пане , ні автор в цьому питанні маніпулюєте , адже Санич тут ні до чого , сесію ж скликає і проводить виборча комісія і ваші маніпуляції такі примітивні»

Так а чому ж Санич не сказав виборчій комісії: "а як це ви скликаєте сесію, якщо її не оголосили? Так не можна. Оголошуйте і наступного дня проведемо" - він же скільки років у цих законах плаває, а у комісію простих людей набрали, можливо і не знали що роблять. Чому не підсказав?
Бо забив. Визвав "дєвочок", тьху, депутатів, прийшли лише його підданні - ну і добре, у кругу «своїх» і коронуватися приємніше.
І згаданий вище Спиця, вірний Санчо Панса нашого мера, сам у комісії виборчій, то може він і організував це "таємне коронування"? :)
13. Filon / 19 листопада 2020, 13:05
5.микола козак
«Я закони знаю не гірше вас і вже тільки за те , що ви публічно принижуєте міського голову називаючи телепнем , я на місці Копельця заставив би вас публічно вибачитись.»

Ну так "заставте". Під псевдонімом. А те що Копелець брехун і боягуз я писав у газеті. І заголовок такий був у статті. Що заважає подати до суду? Відповідь - заважає те, що боягуз і брехун. Це - раз. Друге те, що законодавство і Копелець - це два рівновіддалені поняття.
14. arturwanga / 19 листопада 2020, 17:07
13.Filon
«Друге те, що законодавство і Копелець - це два рівновіддалені поняття.»

100000000 %

Змінено 19.11.2020, 17:10
15. arturwanga / 19 листопада 2020, 17:07
10.TaranenkoSergiy
«Микола Козак, він же Спиця, перебуває на службі у Копельця. Посада - ЖОПОЛИЗ»

100000000 %
16. микола козак / 19 листопада 2020, 17:48
13.Filon
«Ну так "заставте»

Я не Копилець і не збираюсь вас заставляти.Я вважав колись самостійною і більш менш справедливою людиною , аж ось ви вивернув все своє озлоблене нцутро.Думаю , що ви знаєте , що оті 18 депутатів , якби ішли по мажоритарній системі , то їх би і в список не внесли , хіба кілька чоловік.У мене дор вас є пропозиція , коли ви ще не зовсім все втратив , опублікуйте в своїй газеті перелік партій , від яких обрані депутати міської ради і вкажіть , скільки та чи інша партія має членів , адже ці партії тепер наші керманичі , і якщо ваша ласка , то хто з обраних був членом інших партій , скільки пройшов партій , і який партійний стаж в партії , яка його висунула.Ну а на оті артури з вандами не звертайте уваги , то так звані активісти , які користуються тимчасовим беззаконням в Україні , коли не зовсім здорові люди творять погоду.
17. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 18:13
Велика вдячність, що в Кобеляках є така газета - Тижневик "Ехо". По всій Україні дуже мало об’єктивних видань, які пишуть інформацію незалежно від місця, де сидять.

Спиця, відкрийте очі! Напевно, Ви не дурна людина, але дивовижно, що топите за такого негідника як Копелець.

Копелець - це ганьба Кобеляк. Та ви й самі це чудово розумієте

Змінено 19.11.2020, 18:22
18. микола козак / 19 листопада 2020, 18:22
17.TaranenkoSergiy
«Копелець - це ганьба Кобеляк. Та ви й самі це чудово розумієте
»

Ну коли Копилець ганьба , то і народ , який його обрав , теж ганьба , а вас декілька таких , які себе вважають геніальними , які пристосувались обдирати кобелячан , ви самі чесні і справедливі ?
19. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 18:23
І коронували Копельця як Вора незаконно.

Але для Копельця обман - це норма життя.
20. Filon / 19 листопада 2020, 18:33
16.микола козак
«опублікуйте в своїй газеті перелік партій , від яких обрані депутати міської ради і вкажіть , скільки та чи інша партія має членів ,]
Ця частина пропозиції цілком реальна до виконання.
[[ЦИТАТА|16|микола козак|то хто з обраних був членом інших партій , скільки пройшов партій ,»

А соь тут буде важче. Немає таких відкритих джерел інформації. А чи захочуть про свій тернистий партійний шлях розповідати самі обранці - питання риторичне. Щодо Копельця то це легше. Коли був головою РДА то був членом За єдину Україну ( ЗАЄДУ).Тоді при ньому усі бюджетники масово у ту партію вступали. Памятаю, яким був смішним результат на виборах, коли виявилося ща «заєду» в районі проголосувати впятеро менше виборців аніж членів партії. На минулих виборах балотувався від Нашого краю, зараз - від Довіри.
21. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 18:37
18.микола козак
«народ , який його обрав , теж ганьба»


Ні, народ не ганьба! Не всі знають правду про Копельця. Просто люди навіть не уявляють масштаби крадійства та обману, що Копелець робить щоденно. Обманює всіх- і своїх, і чужих.

Подивіться, хто зробив його мером вперше і як Копелець з ними вчинив!
Вони всі - його вороги. И Вас, Спиця, він викине як використаний .... !
22. микола козак / 19 листопада 2020, 19:47
20.Filon
«А соь тут буде важче.»

А хіба ви не памятаєте за Решетила чи Таранушича ? Ви впевнений знаєте партійних вождів і можете в них запитати скільки в них хоч членів , а то від двох -трьох членів депутат , а народ відпочиває , та і вибирали ж невеличка купка активістів .Хотів попутно запитати у сЕРГІЯ
23. микола козак / 19 листопада 2020, 19:51
Тараненка , звідки в нього інформація про воровство і обмани Копельця і якщо це не пуста болтовня , то чому він досі не подав матеріали про воровство до правоохоронців , адже є стаття за укривання злочинів .Якщо ви Сергій Тараненко не подаєте до правоохоронців , то ви чините злочин.Що ж ви за активіст такий?
24. Ivan iz Orluka / 19 листопада 2020, 20:01
23.микола козак
«.Якщо ви Сергій Тараненко не подаєте до правоохоронців , то ви чините злочин.»

А чому ви Спиця, не подаєте в провавоохоронні органи,Явку з повиною, про те як заставляли переписувати членів виборчих комісій, Протоколи на користь Копельця молодшого?
25. arturwanga / 19 листопада 2020, 20:04
21.TaranenkoSergiy
«Ні, народ не ганьба! Не всі знають правду про Копельця.»

100000000 %
26. микола козак / 19 листопада 2020, 20:05
24.Ivan iz Orluka
«А чому ви Спиця, не подаєте в провавоохоронні органи,Явку з повиною, про те як заставляли переписувати членів виборчих комісій, Протоколи на користь Копельця молодшого?»

Тому , що не маю таких матеріалів
27. arturwanga / 19 листопада 2020, 20:07
Вибачте, якщо бути чесним та об’єктивним до кінця, то мер меншості 31 відсоток.
28. Ltava / 19 листопада 2020, 20:29
27.arturwanga
« то мер меншості 31 відсоток.
»


31 % від ГОЛОСУВАВШИХ !!!! Виборців 23 тисячі!!!!))))
29. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 20:47
23.микола козак
«чому він досі не подав матеріали про воровство до правоохоронців»


Вже є кримінальні провадження по Копельцю. Кришував його Біленький. Якщо його знов не оберуть в облраду, Копелець піде по етапу. А епізодів там достатньо для довічного
30. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 20:49
А Таранушеч, Решетило і Шевченко чесно працювали на Кобеляки. І сподіваюся, далі працюватимуть. Якби замість них був Копелець, міста Кобеляки вже б не було на карті України
31. TaranenkoSergiy / 19 листопада 2020, 20:51
28.Ltava
«31 % від ГОЛОСУВАВШИХ»

За Копельця проголосували 3000 людей. Це скільки відсотків? А партія Кулініча-Біленького взяла 17%
32. alist / 20 листопада 2020, 07:22
1.микола козак
« а народ оцінить і Копельця і депутатів і Філоненка. »

Так уже, 68,3% відсотка виборців сказали Копельцю - "Іди звідси", але враховуючи особливості наших виборів....
5.микола козак
«що ви публічно принижуєте міського голову називаючи телепнем»

2.Filon
«А протистояння зараз одне - між Законом і телепнем, який звик його порушувати»

Козаче, а там ні слова не було про Копельця, чого ви так зразу вирішили, що раз телепень, то це на 100% Копелець? :))) Копельцю варто задуматись, чого його ж прихвостні теж вважають Санича телепнем.
11.TaranenkoSergiy
«А депутати, 18 осіб, - всі порядні шановні люди! Перемогли власною працею та повагою людей. Нарешті свавілля Копельця завершено! Теперь все буде згідно закону і для міста Кобеляки! »

Подивлюсь, що Ви напишете, коли ці "порядні і шановні люди" (або їх частина) договоряться таки з Копельцем про свою частину місця біля корита.
16.микола козак
« які користуються тимчасовим беззаконням в Україні , коли не зовсім здорові люди творять погоду. »

Ну хіба ж так можна про Спицю, Копельця....така гостра критика від Вас в їх сторону.
30.TaranenkoSergiy
«А Таранушеч, Решетило і Шевченко чесно працювали на Кобеляки. І сподіваюся, далі працюватимуть. »

Навіть не знаю, сміятись мені, чи плакати. "Чесно", «працювали» А тепер дякуючи їм, Копелцю.... та кучі інших, ми маємо район без промисловості, без уже автостанції, наполовину без людей, частину якого відірвали до Кременчуга, закритими сільськими школами...... з єдиною приємною річчю, ще поки недобудованою атострадою, якою можна швидше проїхати через цю "зону відчуження". Велика подяка всим цим руководітелям району, починаючи з 1991р.!!! Вашу «роботу» запам’ятають навіки (батраки на їх полях)!
33. микола козак / 20 листопада 2020, 09:34
32.alist
«але враховуючи особливості наших виборів....
5.микола козак»

Саме враховуючи особливості наших виборів і Копилець і ті 18 депутатів І ті , що дуже чесні керували , всі попвали у владу.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації