5 березня в Полтавській облдержадміністрації відбулася селекторна нарада з територіальними громадами з питань виконання постанови Кабінету Міністрів України № 133 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II–IV кварталах 2021 року».
Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін наголосив, що з 1 квітня медичні установи працюватимуть із НСЗУ за контрактами. Це стосується не лише закладів первинної медичної допомоги, центрів ПМСД, стаціонарів та госпіталів, а й спецзакладів, які надають психіатричну допомогу чи лікують туберкульоз.
Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак розповів, що 29 закладів спеціалізованої медичної допомоги Полтавської області вже подали заявки до НСЗУ на 68 пакетів послуг. Уже 7 підтверджених пропозицій очікують договору.
– Ми сьогодні живемо в складний період реформ і пандемії, маємо вивчити всі вимоги НСЗУ до укладання договорів, щоб отримати фінансування. Треба зберегти весь об’єм надання медичної допомоги, – сказав Віктор Лисак.
Головний спеціаліст відділу договірної роботи управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Світлана Писаренко роз’яснила нововведення щодо роботи Національної служби здоров’я України цього року.
– Умови закупівлі медичних послуг затверджуються Міністерством охорони здоров’я. НСЗУ укладає договори з надавачами медичних послуг первинної, спеціалізованої, екстреної допомоги та реімбурсації. Цього року бюджет складає 123,4 мільярда гривень, всього 35 пакетів. Минулого року було 27 та 4 ковідних. З’являється три нових пакети – вакцинації проти коронавірусу, мобільної психіатричної допомоги з 1 липня і пакет онкогематолігії. Та ще 5 пакетів із наявних виокремлюються, – розповіла Світла Писаренко.
Уже зараз на сайті НСЗУ оголошено прийом документів на 22 пакети медичних послуг, проводиться активна подача і обробка пропозицій. По деяким темам треба подати заявки до 16 і 19 березня та укласти договори.
Крім того, цього року в програмі медичних гарантів буде діяти новий тариф – за досягнення результату. Він буде діяти на рівні первинної медичної допомоги щодо охоплення щепленням проти кору дітей до 6 років та для екстреної медичної допомоги за вірну маршрутизацію пацієнтів з інфарктом міокарда та гострим мозковим інсультом.
Світла Писаренко розповіла про нюанси проведення програми реімбурсації (доступність лікарських препаратів) у 2021 році. Із 1 липня НСЗУ буде адмініструвати три нові програми. З 1 липня фінансуватиме поставку інсуліну та препаратів для нецукрового діабету, а з 1 жовтня – препаратів для лікування психічних розладів. Ці лікарські засоби пацієнти зможуть отримувати за електронним рецептом у сімейного лікаря.