Вхід | Реєстрація

Наслідки спалювання сухої рослинності: сотні гектарів випаленої землі, двоє загиблих людей

Наслідки спалювання сухої рослинності: сотні гектарів випаленої землі, двоє загиблих людей

З настанням теплої і сухої погоди населення області почало активно випалювати минулорічну траву як на присадибних ділянках, так і на відкритих територіях.

Протягом лише п’яти останніх днів (з 26 по 30 березня) у Полтавській області сталося 132 пожежі, вигоріло 323 га сухої рослинності та очерету.

Зокрема, 29 березня в с. Мала Перещепина Новосанжарської селищної громади Полтавського району  внаслідок пожежі на відкритій території вигорів очерет на площі 45 га. Від знищення вогнем було врятовано три житлових будинки.

30 березня між с. Вишняки та с. Хвощівка Хорольської міської громади Лубенського району горіла суха рослинність на площі 30 га. До ліквідації пожежі були залучені 4 одиниці техніки та 14 чоловік особового складу ДСНС.

Загалом з початку березня на Полтавщині зафіксовано 157 пожеж на відкритих територіях , внаслідок чого вигоріло 372  га сухої рослинності.  

На жаль, не обійшлося цього року і без нещасних випадків.

29 березня поблизу смт Чорнухи Лубенського району на земельній ділянці власного домоволодіння було виявлено тіло 62-річного господаря. За попередніми даними, чоловік загинув внаслідок необережного поводження з вогнем під час спалювання пожнивних залишків кукурудзи. Для встановлення причини смерті тіло загиблого направлено до Лохвицького обласного бюро СМЕ.

30 березня в с. Мелешки Петрівсько-Роменської сільської громади Миргородського району на земельній ділянці власного домоволодіння внаслідок необережного поводження з вогнем під час спалювання пожнивних залишків кукурудзи та сухої трави отримав 80% опіків тіла чоловік 1971 року народження. Потерпілого доставили до Гадяцької міської лікарні, де він помер від отриманих травм.

Тож, зважаючи на зростаючу кількість пожеж, спричинених випалюванням сухої трави, Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації закликає мешканців області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не випалювати суху траву на відкритих територіях, поблизу лісових насаджень,  не спалювати сміття та траву на присадибних ділянках поблизу господарських та житлових будинків.

Такі пожежі є небезпечними як для довкілля, так і для самих людей.

Так, нерідко при випалюванні сухої рослинності, стерні пошкоджуються полезахисні лісові насадження, виникають пожежі в прилеглих лісових масивах, при випалюванні очерету займаються торф’яні пожежі.

Спалювання трави на присадибних ділянках поблизу житлових будинків часто переростає в неконтрольоване горіння, внаслідок чого загоряються житлові та нежитлові будівлі, отримують опіки та гинуть люди.

Випалювання трави поблизу автодоріг погіршує видимість водіям та може спричинити дорожньо-транспортну пригоду.

А ще подібні пожежі завдають великої шкоди ґрунту, повітрю, рослинному та тваринному світу, зменшують біорізноманіття, порушують природну рівновагу. Це негативно впливає на екосистему та призводить до її руйнування (знищення рослин, комах, птахів, тварин, деградація ґрунту).

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до  21 420 грн.

За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

Якщо ж ви стали свідком безупинного розповсюдження вогню на відкритих територіях, обов’язково повідомте до пожежно-рятувальної служби за номером 101.


Автор: Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
31 березня 2021, 16:44 | Полтавщина | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації