Вхід | Реєстрація

Причини домашнього насильства — алкоголь і наркотики

Причини домашнього насильства — алкоголь і наркотики

58 % українців вважають посилення кримінальної відповідальності за домашнє насильство дієвим інструментом запобігання його проявам. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) спільно з «Нью Імідж Груп».

При цьому 35 % респондентів впевнені, що протидіяти домашньому насильству може такий захід, як більш інтенсивна профілактична робота дільничних інспекторів з «проблемними сім’ями», 26 % — збільшення терміну затримання кривдників більше ніж на 3 години, 18 % — проведення загальнонаціональної інформаційної кампанії щодо алгоритму дій для тих, хто стикається з домашнім насильством, 14 % — створення відкритого реєстру кривдників, 12 % — впровадження електронного контролю за кривдниками (браслети), 4 % — розглядають інші способи.

Ще 7 % впевнені, що проти домашнього насильства немає дієвих заходів, а 9 % не змогли дати відповідь.
Як зазначили 60 % респондентів, вони не стикалися з проявами домашнього насильства у своєму оточенні. 14 % зізналися, що знають про факти насильства серед своїх родичів, 13 % — серед знайомих, 12 % — серед друзів, 10 % — серед сусідів, 7 % — стикалися самі, 3 % — серед колег.

При цьому 58 % респондентів вказали на примус до інтимних зв’язків як на найпоширеніший спосіб прояву насильства в побуті, 44 % — на примус до роботи неповнолітніх, 41 % — заборону на навчання неповнолітніх, 30 % — на обмеження фінансової незалежності, 28 % — на заборону на навчання (дорослих), 27 % — на примус до роботи (дорослих), 24 % — заборону на роботу (дорослих), 1 % — на інші причини.

Серед основних причин домашнього насильства 79 % українців назвали вживання алкоголю, 68 % — вживання наркотичних засобів, 44 % — фінансові проблеми, 42 % — мовчання постраждалих від насильства в побуті, 38 % — психологічну залежність від кривдника, 31 % — фінансову залежність від кривдника, 30 % — можливість уникнути покарання, 28 % — стрес на роботі, 24 % — звичність до такого явища, 3 % — інші причини. 4 % респондентів не визначилися з відповіддю.


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації