Подача звукового сигналу автомобіля може стати причиною штрафу для водія. Виявляється, у Правилах дорожнього руху прописано, коли сигналити правомірно, а коли вважається порушенням. У яких випадках водія можуть оштрафувати за невиправдану подачу звукового сигналу.
Звуковий сигнал автомобіля по ПДР відноситься до попереджуючих сигналів на дорозі. Далеко не завжди водії використовують його згідно з нормами. У розділі 9 ПДР зазначено, що попереджувальні сигнали на дорогах заборонено використовувати в населених пунктах, які позначені табличками 5.45 на білому тлі. Поза населеними пунктами ніяких обмежень на звукові сигнали немає.
Також в правилах вказується, що водій має право сигналити з метою попередження, щоб притягти увагу водія автомобіля, який їде попереду при обгоні.
Але в реальності, водії використовують звуковий сигнал у багатьох ситуаціях, де потрібно привернути увагу інших учасників дорожнього руху.
«Подавати звукові сигнали у населених пунктах забороняється, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)», — йдеться в Правилах дорожнього руху.
Якщо водій сигналить просто так, а не для того, щоб запобігти ДТП, його можуть оштрафувати на 510 гривень. Це передбачено в частині 2 статті 122 КУпАП.
Насправді, поліція практично не штрафує водіїв на дорогах за неправильну подачу звукового сигналу. І на практиці довести, що водій сигналив просто так, — дуже складно.