Вхід | Реєстрація

Браконьєра засудили через півтора року після складення протоколу

Браконьєра засудили через півтора року після складення протоколу

У нього конфіскували човен і сітки, які мають знищити.

20 травня минулого року на офіційному сайті працівники Управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Полтавській області повідомили, що в межах регіонально-ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» порушники виловили майже 100 кілограмів риби за допомогою 12 сіток.

За інформацією Полтавського рибоохоронного патруля, зранку 20 травня 2020 року під час рейду рибоохоронців та представників Водної поліції Кременчуцького відділу поліції було виявлено два грубих порушення Правил рибальства. Інцидент задокументовано на водоймі Ворсклянської затоки в межах РЛП «Нижньоворсклянський», неподалік від села Орлик Кобеляцького району.

У першому випадку громадянин здійснював вилов водних біоресурсів з пластмасового човна за допомогою 3 одиниць жиляних сіток. У результаті незаконних дій, йому вдалося впіймати 62 кілограми риби: карась сріблястий — 114 екземплярів, лящ — 7, лин — 3 і судак — 2.

Згодом у цьому ж місці було виявлено іншого порушника, якому з човна за допомогою дев’яти сіток вдалося впіймати 37 кілограмів риби, зокрема: карась сріблястий — 146 штук, окунь — 7 штук, лин — 6 штук та по одному екземпляру щуки і судака. Сума нанесених збитків складає 8 132 гривні.

У обох випадках оформлено протоколи за частиною 4 статті 85 КУпАП. Човни, заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено до рішення суду.

За цим фактом вирішується питання щодо внесення відомостей до ЄРДР за статтею 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом).

За грубе порушення Правил рибальства передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 249 ККУ, передбачено накладення штрафу в розмірі від 1 700 до 6 800 гривень або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

 

Умовний термін і штраф

Минуло півтора року і 29 листопада в справі півторарічної давності стосовно одного з браконьєрів був винесений вирок. Судили першого горе-рибалку, якого впіймали з 62 кілограмами улову.

У матеріалах справи, що містяться в Єдиному реєстрі судових рішень, йдеться наступне. Уночі 19 травня порушник на пластиковому човні «Пела» зеленого кольору вийшов на Кам`янське водосховище в районі РЛП «Нижньоворсклянський», неподалік Орлика, де виставив три сітки, після чого повернувся на берег.

На світанку наступного дня браконьєр «Пелою» повернувся на місце, де виставив риболовні сітки. Там його затримали працівники сектору водної поліції за незаконне зайняття рибним промислом.

Своїми діями рибалка порушив вимоги пунктів 3.1 та 3.15  Правил любительського і спортивного рибальства, пункт 14 статті 11 Постанови Кабміну «Про затвердження Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства», статтю 27 ЗУ «Про тваринний світ».

Усього порушник незаконно добув 62 кілограми риби, чим завдав державним інтересам істотну шкоду на суму 7963 гривні. Своїми діями браконьєр вчинив кримінальний проступок, передбачений частиною 1 статті 249 ККУ.

Обвинувачений винним себе в пред`явленому обвинуваченні визнав повністю, повідомивши, що човен брав у родича для рибалки. Цивільний позов визнав повністю.

Також суд прийшов до висновку, що винність підсудного у вчиненому кримінальному проступку об`єктивно доведена в судовому засіданні.

У підсумку, суддя Людмила Назарьова ухвалила:

  • визнати підсудного винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 249 ККУ, та призначити покарання у виді обмеження волі на 1 рік;
  • на підставі статті 75 ККУ, звільнити його від відбування покарання з випробуванням іспитовим строком один рік;
  • конфіскувати пластиковий човен із веслами та гроші за рибу, 206 гривень, у дохід держави;
  • жиляні сітки знищити.
  • стягнути на користь Кобеляцької міської ради шкоду, завдану незаконним виловом риби, у сумі 7963 гривні.

Також підсудний заплатить на користь держави вартість понесених витрат з проведення експертизи — 1372,96 гривні.

На вирок суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації