Головний поліцейський області розповів, що на сьогодні (відповідно до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України») достатню кількість зброї надано громадянам, які довели свою готовність захищати населення та брати участь в оборонних заходах у складі підрозділів територіальної оборони та Збройних сил України.
Також за спрощеною процедурою отримали зброю ветерани та пенсіонери органів внутрішніх справ, Нацполіції, НАБУ, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, учасники бойових дій тощо, які в складі мобільних груп спільно з поліцією й теробороною забезпечують правопорядок на вулицях населених пунктів, виявляють мітки та маячки, що використовуються ворогом для коригування вогню, викривають пособників кремля, а також у тісній співпраці з громадянами встановлюють мародерів та інших правопорушників.
На жаль, окрім краян з активною громадянською позицією, є ті, які не бажають співпрацювати з українською армією та органами поліції й вишукують незаконні способи отримання зброї, яку потім використовують для вчинення майнових та інших видів злочинів, а також під час побутових та ситуативних конфліктів.
Окрім того, вкрай небезпечними є факти зберігання в житлових приміщеннях вибухонебезпечних предметів (бойових часток ракет, авіаційних бомб, снарядів, мін, протитанкових і протипіхотних мін, гранат та інших), що можуть здетонувати й призвести до непоправних наслідків. Особливо, якщо вони зберігаються в багатоповерхових будинках і до таких предметів мають доступ діти.
Так, з початку масштабного наступу військ російської федерації територіальними підрозділами поліції у правопорушників вилучено понад 70 одиниць зброї (обрізи, гвинтівки, карабіни, пістолети, автомати, кулемети, гранатомети тощо) та понад 5 тисяч бойових припасів, серед яких набої, снаряди та гранати.
«Застерігаю всіх від незаконного поводження зі зброєю та боєприпасами, небезпечними для життя та здоров’я багатьох людей. Реакція поліції на спробу використати зброю чи вибухонебезпечні предмети в злочинних цілях та відносно мирного населення буде негайною та принциповою, відповідно до Закону! Якщо у вас є такі предмети, слід терміново повідомити про них до поліції для їх подальшого знешкодження, знищення чи передачі Збройним силам України», – наголосив Євген Рогачов.
Слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про внесення зміни до статті 263 Кримінального кодексу України», особи, які добровільно здадуть органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або пристрої, не підлягають кримінальній відповідальності.
Поліція Полтавщини радить та застерігає:
- у разі виявлення в лісосмугах, лісах, полях чи на узбіччях доріг зброї, боєприпасів, військової техніки, інших небезпечних чи підозрілих предметів, слід негайно повідомити про це до поліції за номером 102;
- громадянам, які знайшли та зберігають небезпечні знахідки у себе вдома, повідомити про це до поліції для подальшої добровільної їх здачі та використання силами оборони для протидії російським загарбникам;
- зберігати вдома вибухонебезпечні предмети та зброю небезпечно, як для себе, так і для дітей, рідних, друзів та знайомих.
Якщо ви бажаєте захищати мирне населення від воєнних злочинів та брати участь у відсічі й стримуванні збройної агресії росії, вступайте до лав Збройних сил України, Територіальної оборони, а також тісно співпрацюйте з правоохоронними органами!
Наша спільна мета – зі зброєю в руках захистити громадян та державу від злочинної агресії російських окупантів та не допустити фактів застосування зброї проти мирного населення. Слава Україні!