Один зі штрафів поліції має найвищий рівень скасування у судах. Це штраф за стоянку в забороненому місці.
Пояснюється це особливою правовою природою цього порушення та складністю формування доказової бази. Тому ймовірність скасування цього через суд є надзвичайно великою. Чим водії й користуються.
Відповідно до 4.1 ст.122 КУпАП, за порушення правил стоянки передбачено штраф 340 гривень. Якщо це порушення створює перешкоди дорожньому руху, то штраф становить 1445 гривень. Заборона стоянки усіх транспортних засобів позначається дорожнім знаком 3.35 «Стоянку заборонено».
При цьому, згідно з підпунктом 1.10 ПДР, стоянка — це припинення руху автомобіля на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов’язаних з посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу.
Тому для застосування такого штрафу інспектор повинен довести саме факт стоянки тривалістю не менше, як 5 хвилин. Для цього він повинен зробити на службовий відеореєстратор безперервний відеозапис такої стоянки, тривалість якого, як і самої стоянки, не може бути меншою за 5 хвилин.
Проте на практиці поліцейські та «інспектори з паркування» цих вимог не дотримуються та долучають до постанови або фото з місця події або коротке відео, які не підтверджують тривалість припинення руху автомобіля більш як 5 хв. Сама ж постанова не може бути доказом порушення правил стоянки. Як не може бути і доказом рапорт працівника поліції. Ще складніше інспектору довести, що така стоянка не пов’язана з посадкою чи висадкою пасажирів або завантаженням (розвантаженням) вантажу.
Як наслідок, суди скасовують такі штрафи через не доведення інспектором саме факту стоянки тривалістю по часу не менше, як 5 хвилин, як це передбачено Правилами. Або ж не доведення зв’язку цієї стоянки з посадкою чи висадкою пасажирів або завантаженням (розвантаженням) вантажу. Тому суди роблять висновки про відсутність та недоведеність складу адміністративного правопорушення.