Вхід | Реєстрація

Полтавська область стане одним з перших регіонів, де медики використовуватимуть японські портативні рентгени

Полтавська область стане одним з перших регіонів, де медики використовуватимуть японські портативні рентгени

На початку липня БО TBpeopleUkraine провела тренінг-практикум для медиків протитуберкульозних закладів щодо використання портативних рентгенівських систем Portable X-ray Unit FDR Xair (XD2000), які надала японська компанія Fujifilm як благодійну допомогу Україні. Нині визначено перші регіони-учасники пілотного проєкту з використання сучасного обладнання для наближення якісної медичної допомоги. 

Серед областей, охоплених діяльністю БО TBpeopleUkraine, Полтавська область стала першим регіоном, в якій медикам протитуберкульозної служби презентували обладнання для мобільної радіології.

Експерт з розвитку регіонів БО TBpeopleUkraine Марія Бондаренко провела презентацію рентгенівської системи Fujifilm і обговорила можливості для впровадження пілотного проєкту у співпраці БО TBpeopleUkraine, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА і КП “Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер ПОР”.

“У нас є великий досвід роботи на пересувному флюорографі і організації обстежень на виїзді. Нині наші лікарі успішно пройшли навчання з використання такого портативного девайсу і зможуть охопити більш широке коло населення задля ефективної протидії туберкульозу. Своєчасна діагностика береже дорогоцінний час і дозволяє якомога раніше розпочати лікування, тому дякуємо БО TBpeopleUkraine за розширення можливостей протитуберкульозної служби”, – прокоментував головний лікар Володимир Печериця.

Директор ДОЗ Полтавської ОВА Віктор Лисак додав, що сучасне обладнання у поєднанні з професіоналізмом наших лікарів дозволяє досягти вагомих результатів, подякував міжнародним партнерам і неурядовим інституціям, які залучають інновації для розвитку системи охорони здоров’я, наголосивши на відкритості до співпраці. Заплановано напрацювати алгоритм ефективного використання обладнання.

Голова правління БО TBpeopleUkraine Оля Клименко зазначила, що можливість обстежень мешканців віддалених районів і людей, які не можуть самостійно пересуватися – це важлива складова для підвищення якості і доступності медичних послуг, у тому числі для ВПО, а також наголосила, що збільшення виявлення людей, які захворіли на туберкульоз, дозволяє якомога швидше забезпечити їх лікуванням і ефективно зупиняти розповсюдження інфекції по Україні.

За даними віцепрем’єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, Полтавщина – номер один по взаємодії із переселенцями, адже наразі в області їх майже 200 тис. осіб і очікується нова хвиля внутрішньо переміщених осіб, що збільшить навантаження на систему охорони здоров’я.

Обладнання доступне в Україні за підтримки Stop TB Partnership та щирої підтримки USAID та Global Fund в рамках проєкту «Challenge Facility for Civil Society».


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
2 серпня 2022, 16:10 | Полтава | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації