Вхід | Реєстрація

«Полтаватеплоенерго» відновить автоматичні арешти рахунків боржників

«Полтаватеплоенерго» відновить автоматичні арешти рахунків боржників

В Україні набрали чинності зміни до законодавства, що регламентують примусове виконання судових рішень та передбачають відновлення арештів коштів на рахунках окремих боржників, які були тимчасово зняті на початку запровадження воєнного стану.

Пресслужба «Полтаватеплоенерго» зауважує, що на сьогодні забороняється відкриття виконавчих проваджень та примусове виконання рішень виключно на територіях розташованих в зоні проведення воєнних (бойових) дій або тих, що перебувають у тимчасовій окупації, а також прилеглих до них територій. Всі вони зазначені у переліку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, адже примусове виконання рішень державними та приватними виконавцями на зазначених територіях є об’єктивно неможливим.

Що стосується Полтавщини, то на території нашої області до травня 2023 року тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану дозволялось фізичним особам витрачати гроші з раніше арештованих за борги рахунків, якщо сума стягнення за виконавчими документами не перевищувала 100 тис. грн.

Однак, 6 травня 2023 року набрав чинності закон № 3048-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень та рішень інших органів під час дії воєнного стану”, який повертає автоматичне блокування банківських рахунків боржників. Попри це, боржники все ще матимуть доступ до певної частини своїх коштів з арештованих рахунків – суми, що не перевищують двох мінімальних зарплат (на сьогодні це 13,4 тисячі гривень) на місяць.

Відомості про боржника одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження вносяться державним виконавцем до Єдиного реєстру боржників, який ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконання майнового зобов'язання боржників та запобігання відчуження ними майна. Що стосується доступу боржників до матеріалів виконавчого провадження, то наразі останні, як і раніше, мають вільний доступ до Єдиного реєстру боржників, а також по номеру виконавчого провадження та ідентифікатору доступу можуть увійти до Автоматичної системи виконавчих проваджень (АСВП).

«Полтаватеплоенерго» вкотре звертається до споживачів з проханням своєчасно оплачувати рахунки за спожиті послуги і не накопичувати борги.Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
24 травня 2023, 14:40 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації