Для сучасної людини прибирання в приміщенні обмежується наявністю пилососа. За його допомогою ретельно збираються пил та різноманітні дрібні частинки. І якщо раніше пилосос доводилося переміщати по кімнаті чи переносити з однієї в іншу, то зараз, для управління пристроєм і регулювання його потужності, знадобиться лише смартфон. Мова йде про робот пилосос з вологим прибиранням, який прийшов на зміну звичайному побутовому пристрою. Саме ця технічна новинка створила справжню революцію в житті домогосподарок, полегшивши процес боротьби з брудними підлогами.
Та насправді мало хто здогадується, що пилосос пройшов тривалий процес перетворення та модернізації, доки трансформувався в «робота». А появі пристрою світ завдячує американцю на ім’я Деніель Хесс. Але про все — по порядку.
Від механічного управління до робототехніки
У 1860 році американці побачили винахід свого земляка, що отримав назву «машина для підмітання килимів». Пристрій мав щітки та вакуумний насос, котрий втягував сміття. Пил збирався в ємність, що була наповнена водою. Звичайно, «прадід» кардинально відрізнявся від теперішнього роботизованого пилососа, але спрямовувався для вологого прибирання. Величезним недоліком винаходу Деніеля Хесса було те, що його пилосос управлявся одразу двома людьми.
Через дев’ять років пристрій від Хесса спробував удосконалити інший американець Айвз Макгаффі. Його творіння Вихор було механічним і теж не отримало широкого розповсюдження.
Згодом, у 1901-му інженеру Хубеторму Сесілю Бутому все ж вдалося приладнати до пилососа двигун. Його творіння назвали «Буркотливий Біллі». А все тому, що пристрій приводив у рух бензиновий двигун. Також до комплекту входив вакуумний насос потужністю в 5 кінських сил. Цей диво-пилосос могли запустити в роботу четверо людей, перевозили його за допомогою возу,, запряженого кіньми. До набору додавався шланг, протяжністю 30 метрів. Екіпаж під’їжджав до вікна будинку, де планувалося прибирання, заводив двигун і подавав шланг для збору пилу через вікно. Виглядав процес дуже кумедно. Та це зовсім не завадило «Буркотливому Біллі» отримати до британського королівського палацу а згодом — у Туреччину, в султанську резиденцію. А винахідним техніки Бут створив власну компанію з виробництва пилососів, замінивши пристрій бензиновим двигуном на електричний.
Що ж стосується робота-пилососа, то його перший прототип презентували наприкінці 90-х років минулого століття. І сьогодні техніка є незамінним атрибутом майже кожного будинку чи офісу.
Переваги «розумного» пилососа
Звичайно, робот-пилосос у всьому перевершив своїх попередників. Адже:
- процес прибирання став автоматизованим і за нього відповідає сам пристрій,
- мінімальний рівень шуму, що навіть не порушить сон господарів,
- компактні розміри, що дозволяють пилососу «протиснутися» під кожен диван чи шафу,
- у процесі прибирання не вимагає присутності людини
- ретельне і якісне прибирання, що не потребує повторення.
Отож, роботизований пилосос не дарма називають «розумною» технікою. Це надійний помічник і опора для кожної господині. Сотні тисяч жінок і чоловіків у всьому світі уже відчули його переваги, настала і ваша черга.