Вхід | Реєстрація

Як пенсіонерам отримати доплату за вік

Як пенсіонерам отримати доплату за вік

Щомісячну компенсаційну доплату, розмір якої визначається належністю пенсіонера до певної вікової категорії, відносять до перерахунків, що не потребують особистого звернення людини, і тому вважаються масовими. Зокрема, йдеться про доплати пенсіонерам, які перейшли віковий рубіж 70 років.

Доплати діють по всій території України. Гроші виплачуються щомісяця як додаток до основної пенсії.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області роз’яснює, щонадбавку починають нараховувати від дня досягнення пенсіонером певного віку – тобто, не від початку календарного місяця, а після дня народження пенсіонера, тому за перший місяць вона може бути виплачена не повністю. Наприклад, 6 вересня пенсіонеру виповнилося 70 років, пенсію він отримує 17 числа. У вересні він отримає пенсійну виплату з урахуванням компенсації, встановленої з дати досягнення 70-ти років (у зазначеному випадку – з 6 вересня). Відтак перша виплата буде неповною, а вже у жовтні пенсіонер зможе отримати 300 гривень.

Крім віку, є ще одна умова отримання доплати. Так, право на доплату мають ті громадяни, загальний розмір пенсії яких не перевищує
10 340,35 грн (це розмір середньої заробітної плати в Україні, який застосовується для обчислення пенсії за 2020 рік). Саме із 2020 року пенсіонерам почали доплачувати за вік.

Пенсіонерам віком понад 80 років від 1 квітня 2020 року встановлена доплата до пенсії у розмірі до 500 гривень. Внаслідок весняної індексації у 2022 році ця сума зросла до 570 гривень.

Пенсіонерам віком 75 років та більше вікову доплату у розмірі 400 грн почали виплачувати від 1 жовтня 2021 року. Після березневої індексації українці віком 75+ почали отримувати доплату в 456 гривень.

Пенсіонери віком від 70 до 75 років від 1 жовтня 2022 року почали отримувати додатково 300 гривень.

Увага! При індексації пенсій у березні 2023 року розміри зазначених доплат не переглядалися та залишилися на тому ж самому рівні.

Що стосується Полтавщини, то на 1 вересня 2023 року «вікові» доплати одержують понад 160 тисяч наших земляків.Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації