Протягом трьох останніх років через порушення правил пожежної безпеки під час влаштування ялинки сталася 21 пожежа. З них 20 — через несправність гірлянд.
Про правила безпечного встановлення новорічної ялинки розповів представник рятувальників Володимир Сліпець.
«Статистика свідчить про те, що у період новорічних та різдвяних свят значно зростає кількість пожеж через експлуатацію електрогірлянд низької якості або ж взагалі несертифікованих. Так упродовж зимового періоду трьох останніх років внаслідок порушень правил пожежної безпеки під час влаштування ялинки в оселі виникла 21 пожежа. При цьому 20 пожеж виникли через гірлянди та одна — в результаті недбалого поводження з відкритим вогнем. Травмувалося 5 осіб, серед яких — дитина», — зазначив Володимир Сліпець.
Для того, щоб новорічні свята пройшли безпечно та без будь-яких надзвичайних подій, необхідно дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки.
- Ялинка встановлюється на стійкій основі.
- Мінімальна відстань від встановленої ялинки приладів і легкозаймистих речей, портьєр, меблів, повинна становити не менше одного метра.
- Гірлянди повинні бути промислового виробництва без пошкодженої ізоляції.
- Забороняється: використовувати несправні електричні гірлянди; залишати ялинку з ввімкненою гірляндою без нагляду; оздоблення ялинки іграшками з легкозаймистих матеріалів; користуватися бенгальськими вогнями чи будь-яким джерелами – відкритого вогню поблизу ялинки; дітям самостійно вмикати гірлянди.
Також Володимир Сліпець звернув увагу батьків і наполегливо попросив не залишати дітей без нагляду. Оскільки попереду зимові канікули і діти часто залишаються вдома наодинці, рятувальник попрохав нагадати їм про небезпеку гри з вогнем і пожежонебезпечними приладами, перевірити їхні знання, як поводитися у випадку пожежі, заборонити грати на водоймах та виходити на кригу.