Вхід | Реєстрація

Про медичну реформу, медичну ліцензію та фахівців Dextra Law

Про медичну реформу, медичну ліцензію та фахівців Dextra Law

На початку 2017 року в Україні відбувся черговий етап реформування медицини. Відповідно до нової концепцією, кожен житель нашої держави може самостійно обирати сімейного лікаря. Спеціаліст первинної ланки медицини надає пацієнту первинну допомогу. Основна мета реформи — гроші йдуть за пацієнтом. Тобто, медичний заклад комунальної, приватної чи іншої форми власності, який пройшов процедуру оформлення ліцензіїї на медичну практику в Міністерстві охорони здоров’я України, має право надавати послуги пацієнту. Для цього між лікарем сімейної медицини і потенційним пацієнтом укладається договір, який на законодавчому рівні отримав назву «декларація». 

До речі, такий договір зобов’язаний підписати безпосередньо кожен житель країни. Тоді він матиме можливість отримувати повноцінне медичне обстеження й лікування на рівні «первинки». Інакше, пацієнт без договору може розраховувати лише на першу невідкладну допомогу. Тобто, повнолітні особи підписують декларації із лікарем-терапевтом або сімейним лікарем, діти до шістнадцяти років укладають договір із педіатром. Для того, аби зменшити навантаження на медичних працівників, терапевт може обслуговувати до 2000 пацієнтів, сімейний лікар — до 1800, а от педіатр — 900.

Підписана декларація — кошти в медзаклад

Згідно з медичною реформою, МОЗ виступає головним розпорядником бюджетних коштів. Саме в Міністерство медичні заклади лікарі-«сімейники» надсилають укладену з пацієнтом декларацію. І, відповідно до кількості підписаних договорів, МОЗ щомісячно сплачує кожному лікарю певну суму коштів. Далі лікар сплачує заробітну плату обслуговуючому медперсоналу: медичній сестрі, молодшій медсестрі, водієві і так далі. Також проводить ремонти приміщень, купує техніку. Звичайно, що на практиці все це має відбуватися не без допомоги органів місцевої влади, котрі, при можливості, забезпечують первинну медицину сучасними автомобілями підвищеної прохідності та іншими засобами для повноцінного існування. Адже сімейні лікарі обслуговують не лише мешканців міст. У них чимало декларацій підписано з жителями сільської місцевості.

При необхідності пацієнт може розірвати договір і підписати його з іншим терапевтом, «сіменником» чи педіатром.

У Dextra Law знають все про ліцензію на медпрактику

Відповідна реформа зруйнувала так звану «урівняйлівку» між медиками і дала можливість кваліфікованим фахівцям отримувати достойну платню за свою роботу. А молоді спеціалісти почали активно отримувати ліцензії на медичну практику разом із адвокатами юридичної компанії Dextra Law. Доки фахівець у галузі медицини вивчає важливі нормативи, проходить певні іспити та навчання, професіонали Dextra Law займаються паперовими справами і оформлюють в МОЗ його право на приватну практику.

Кожна реформа має нести в собі покращення, як на прикладі змін у медицині, так само і в Dextra Law турбуються про кожного клієнта.  Не дарма ж говорять: якісна медицина  здорова нація, кваліфіковані юристи — ліцензовані медики.

Розміщено на правах реклами


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації