Якщо ми говоримо про промисловий захист очей, на думку спадають моделі відкритого типу, як дві краплі води схожі на повсякденні окуляри, призначені для коригування зору. Але існує величезний спектр закритих захисних окулярів з панорамним оглядом, збільшеною лінзою, зручною посадкою та вентиляцією. Для яких робіт підходять ці варіанти і які виробничі проблеми вони вирішують?
Почнемо з того, що захисні окуляри https://promsiz-tm.ua/ua/catalog/zashchita-organov-zreniya/ повинні застосовуватися у відповідність зі своїми захисними властивостями. Варіанти з повним захистом забезпечують максимальну безпеку очам в умовах підвищеної запиленості, а також під час виконання робіт на небезпечних виробництвах з хімікатами та агресивними речовинами.
Для безпечної роботи з агресивними рідинами необхідний якісний фронтальний, бічний, а також захист зверху. Потрібен еластичний обтюратор з делікатним приляганням до обличчя. Найчастіше, замовник може вибрати потрібний колір обтюратора, який буде гармоніювати з фірмовим стилем компанії, а також стилістикою спецодягу та робочого взуття.
Зручна система вентиляції повинна створювати комфортний мікроклімат навколо очей, що особливо важливо за тривалого використання оптики. Конструкція сучасних оптичних моделей максимально затримує робочий пил та забруднення, забезпечуючи приплив повітря у простір під окулярами.
Як правило, лінзи виливаються з ударостійкого полікарбонату з високим ступенем прозорості. Для точного виконання робочих функцій необхідно, щоб лінзи гарантували повну відсутність спотворень. Ця властивість підтверджує 1 клас оптики.
Скло промислових окулярів повинно мати захисне покриття (його позначають буквами K, N), яке:
- забезпечує відсутність запотівання скла у виробничих цехах з підвищеною вологістю;
- має механічну стійкість до дії швидкісних твердих частинок;
- не реагує на бризки хімічно активних речовин;
- захищає око від шкідливої дії УФ-випромінювання.
Щоб правильно зорієнтувати споживача при виборі захисних властивостей оптики, на упаковку наноситься інформація з докладним описом властивостей та характеристик продукту, датою випуску та декларуванням. Для зручності користувача окуляри можуть постачати в тканинному чохлі зі шнуром-затяжкою. При цьому внутрішня частина пакувального чохла може бути використана як серветка для чищення лінз.
Надійне та правильне розміщення окулярів на обличчі можливе, якщо виробник поставив якісну еластичну стрічку шириною не менше 3,0 см. Стрічку за необхідності можна знімати та чистити. При належному регулюванні конструкція не повинна надавати додаткового тиску на обличчя та голову працівника по смузі обтюрації. Так як робочий процес може тривати кілька годин і весь період фахівець повинен відчувати комфорт та безпеку.
На яких індустріальних майданчиках ми рекомендуємо застосовувати захисні окуляри закритого типу:
- При проведенні робіт, пов'язаних з великим обсягом пилу (при шліфуванні та обробці твердих матеріалів, фрезеруванні, виробництві сухих сумішей, порошків, добрив).
- У промислових цехах з механізованими інструментами та металорізальними верстатами.
- Під час виконання особливо запилених загальновиробничих заходів.
- При демонтажі та знесення будівельних конструкцій.
Правильний вибір якісного захисту очей дозволить зберегти зір здоровим та збільшить відсоток задоволення від вашої роботи.