Полтавський обласний центр соціальних служб, відповідно до своїх функціональних повноважень, організовує та проводить навчальні тренінги для кандидатів у прийомні батьки, батьків-вихователів, патронатних вихователів, опікунів, піклувальників, наставників, усиновлювачів. В результаті тренінгів формується рекомендація службі у справах дітей щодо можливості прийняття в їхні сім'ї дітей, а також забезпечується підвищення кваліфікації вказаних категорій осіб.
Про це повідомляють у пресслужбі Полтавської ОВА.
У січні відбулось перше в цьому році тижневе навчання, участь у якому взяли 18 осіб із 11 сімей. Кандидатами в усиновлювачі стали 7 осіб, в опікуни/піклувальники - 3 особи, в прийомні батьки - 4 особи, в патронатні вихователі - 4 особи.
Метою тренінгових занять є надання учасникам навичок та практичної підготовки, оновлення знань та досвіду, а також формування емоційно-психологічної готовності потенційних батьків, які виражають бажання взяти на виховання дітей. Головна мета полягає в тому, щоб навчити їх встановлювати ефективне порозуміння з дітьми, спрямовувати свій досвід та знання на створення оптимальних умов для їхнього життя та виховання.
Під час навчання кандидати ознайомлюються з особливостями сімейних форм виховання, різними стилями виховання, враховують вікові особливості розвитку дітей, розглядають етапи адаптації дитини в сім'ї тощо. Особливістю тренінгових занять є можливість для майбутніх батьків та патронатних вихователів "приміряти" на себе різні ролі, пов'язані з вихованням дітей, за допомогою практичних тренінгових вправ.
Навчання проведено на базі новоствореного Навчально-тренінгового центру соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб створеного за сприяння ПРООН в Україні за фінансової підтримки ЄС, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» та Уряду Швеції.