Вхід | Реєстрація

Голови та члени лікарсько-консультативних комісій (ЛКК) відтепер не подаватимуть декларації

Голови та члени лікарсько-консультативних комісій (ЛКК) відтепер не подаватимуть декларації

В Полтавській обласній військовій адміністрації розповіли, що голови та члени лікарсько-консультативних комісій (ЛКК) відтепер не є декларантами, їх виключено з переліку суб’єктів, на яких поширюється дія Закону України „Про запобігання корупції”.

4 травня 2024 року набув чинності відповідний Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист” № 3621-IX.

У Полтавській ОВА зауважують, що якщо голова або член ЛКК перебуває на іншій посаді, яка зумовлює належність до суб’єктів декларування, то такий посадовець має обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України „Про запобігання корупції” (далі - Закон).

Разом з тим, голова та члени ЛКК звільняються від відповідальності за неподання/несвоєчасне подання декларацій при звільненні після 12 жовтня 2023 року та щорічних за 2023 рік. Надалі подавати декларації не потрібно.

Варто зазначити, що декларантами залишаються деякі категорії осіб закладів охорони здоров’я, що перебувають в управлінні облвійськадміністрації, а саме декларантами є особи (як правило, лікарі), які входять до складу військово-лікарських комісій (ВЛК), лікарсько-льотних комісій (ЛЛК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Такі заходи викликані необхідністю зменшення корупційних ризиків та забезпечення прозорості і доброчесності у діяльності таких комісій на період воєнного стану.

Для вищезазначених категорій окрім щорічних декларацій, які потрібно подавати протягом кампанії декларування з 1 січня по 31 березня за попередній рік, у разі необхідності, також слід подавати декларацію кандидата на посаду за попередній рік (до призначення на посаду), а особам, включеним до складу МСЕК, позаштатних постійно діючих ВЛК і ЛЛК, слід подати декларацію кандидата на посаду за попередній рік  протягом 10 календарних днів з дня включення до складу відповідної комісії.

Крім того, зберігається обов’язок подавати декларації при звільненні (тобто за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності (у разі звільнення з посади / виключення зі складу комісії починаючи з 12.10.2023) (ч. 2 ст. 45 Закону).Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації