Вхід | Реєстрація

Де в Кобеляцькій громаді можна будувати: список

Де в Кобеляцькій громаді можна будувати: список

Із 1 січня в Україні вступив у силу новий закон, що стосується виділення землі під будівництво. Він має назву «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» (ухвалений у 2022-му). І якщо в громаді немає актуального Генплану чи плану просторового розвитку, то збудувати на її території житловий будинок, не кажучи вже про промисловий об’єкт, стає неможливо.

Між тим, у Кобеляцькій громаді не так багато населених пунктів, котрі виготовили Генплан території. Плану просторового розвитку немає в жодному селі чи містечку.

Відтепер, як казав один вже екс-чиновник, у селі, де немає Генплану, ніхто не зможе навіть собачу будку узаконити. Взагалі, про те, що буде саме так, українська влада попереджала років із п’ять. Але генплани все одно виготовили далеко не всі.  До 1 січня можна було за рахунок забудовника виготовити детальний план забудови. Але зараз цей документ діяти не буде.

Що передбачає новий закон?

Згідно з ним, щоб змінити цільове призначення землі або виділити ділянку під забудову, громада відтепер має керуватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади або актуальним, а не застарілим, генпланом  населеного пункту.

У кожній громаді повинні бути сформовані чіткі правила: що можна будувати на відповідній території, а що будувати заборонено, які обмеження щодо забудови встановлені, наприклад, гранично допустима висотність забудови, мінімальні відстані від певних об’єктів тощо.

У цьому ж плані визначаються види цільового призначення земельних ділянок, які можуть бути встановлені на певних територіях. Наприклад, у межах встановленої комплексним планом функціональної зони, призначеної для будівництва об’єктів промисловості, не можна буде встановити цільове призначення земельної ділянки під житлове будівництво.

Генплан Кобеляк виготовляли три роки

Редакція «ЕХО» у свій час неодноразово висвітлювала на своїх шпальтах проблему відсутності Генплану в Кобеляках.

У 2021 році чи то реагуючи на постійну критику, чи з інших причин керівництво Кобеляцької міської ради врешті виділило гроші на виготовлення Генплану.
Виготовляли його протягом трьох років. Хоча в нормальному режимі ця процедура триває 6-8 місяців.

Зрештою, у липні 2024-го Генплан Кобеляк таки затвердили депутати. Виконуючий обов’язки міського голови Василь Кіптілий говорить, що влітку минулого року йому навіть довелося попереджати виконавця робіт, що міська рада звернеться до суду, анулює договір із ним і поверне заплачені гроші.

Кіптілий розповів:

— Тільки ми  пообіцяли звернутися із позовом до суду, як буквально через тиждень Генплан Кобеляк був готовий.

Отже, станом на початок 2025-го року Генплани є в Кобеляках, Сухинівці, Лісному, Єднанні, Підгорі, Лучках, Лебединому, Правобережній Сокілці і Василівці.
У всіх інших населених пунктах легально побудувати новий будинок неможливо.
 


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації