Вхід | Реєстрація

На Полтавщині обсяги видобутку природного газу зросли на 651 млн. куб. м

Обсяги видобутку природного газу в області зросли з 7762 (2008 рік) до 8413 (2009 рік) млрд. куб. м, нафти – з 442,2 до 460 тис. тонн. Видобуток конденсату зменшився на 61,3 тис. тонн. Про підсумки виконання у 2009 році «Програми розвитку нафтогазовидобувної галузі Полтавської області на 2009-2011 роки» говорили на щотижневій нараді у голови облдержадміністрації.
Як повідомив перший заступник начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури І. Чередниченко, у перерахунку на умовне паливо приріст видобутку вуглеводнів за рік склав 608 тис. тонн (+6,9%).
«Приріст видобутку газу досягнуто в основному за рахунок збільшення його видобутку ЗАТ "Нафтогазвидобування" - на 287,1 млн. куб. м та ГПУ "Полтавагазвидобування" - на 286,6 млн. куб. м.», - зазначив Чередниченко.
Основними проблемами галузі він назвав: застарілість та недосконалість нормативно-правової бази; відсутність перспективних для геологічного вивчення ділянок надр; зменшення обсягів фінансування геологорозвідувальних робіт; виснаження ресурсної бази; зростання податкового тиску на галузь.
Найближчі роки, як зауважив заступник начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури, слід очікувати не зростання, а падіння обсягів видобутку та збільшення залежності України від імпортованих енергоресурсів.
Цей прогноз вже отримав підтвердження за підсумками І кварталу цього року. Зокрема, за три місяці 2010 року обсяг видобутку газу в області порівняно з І кварталом 2009 року зменшився на 336,4 млн. куб. м.
Загалом, минулого року обсяги інвестицій у нафтогазовидобувну галузь на території нашої області склали понад 3 млрд. грн. За рік підприємства галузі до державного бюджету сплатили 1,4 млрд. грн. рентних платежів.
Частка Полтавщини у загальному обсязі видобутку на Україні склала: з природного газу - понад 41%, з газового конденсату - 52%, з нафти - майже 16%.

Автор: poltavanews.com.ua

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
27 квітня 2010, 10:04 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації