Вхід | Реєстрація

Уряд пропонує суттєво збільшити виплати при народженні дитини: одноразова допомога – 50 тисяч гривень

Уряд пропонує суттєво збільшити виплати при народженні дитини: одноразова допомога – 50 тисяч гривень

Кабінет міністрів України підготує до розгляду Верховною Радою законопроєкт, що передбачає значне підвищення соціальних виплат при народженні дитини.

Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Згідно з проєктом закону, одноразова виплата жінкам після народження дитини зросте з нинішніх 10,3 тисячі гривень до 50 тисяч гривень.

Також у документі передбачені додаткові фінансові гарантії для жінок без професійного стажу. Сьогодні така категорія отримує менше 1 тисячі гривень допомоги, однак після ухвалення змін держава виплачуватиме 7 тисяч гривень щомісяця.

«Передбачаємо щомісячні виплати одному з батьків чи опікуну як допомогу для догляду до досягнення дитиною одного року. Розмір виплат окремо визначить Уряд.», — зазначив Шмигаль.

Нова програма «єЯсла»

Прем’єр-міністр також презентував нову державну програму підтримки молодих родин — «єЯсла». Вона передбачає дві альтернативи для батьків після досягнення дитиною одного року:

  • Якщо один із батьків вирішить вийти на роботу, держава щомісяця виплачуватиме 8 тисяч гривень.
  • Якщо ж батьки залишаються вдома для догляду за дитиною до трьох років, держава забезпечить сплату єдиного соціального внеску за них.

Водночас у рамках соціальної підтримки продовжить діяти програма «Пакунок малюка» — у двох варіантах: як натуральна допомога або як грошова компенсація в розмірі понад 7,5 тисяч гривень.

Очікується, що законопроєкт буде внесений до парламенту найближчим часом.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Ваше ім'я Ваш e-mail (в коментарях не виводиться)
Текст   символів залишилося

Впишіть сюди щось, якщо ви робот:

Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації