Вхід | Реєстрація

Чому дітям не варто пізно лягати спати

Переконайтеся, що ваші діти достатньо сплять, адже це дійсно важливо для їхнього загального розвитку. Хороший сон настільки ж важливий, як і здорове харчування.

Повноцінний нічний відпочинок — це один із найкращих способів підвищення енергії. Сон заряджає «батарею» мозку, щоб людина могла мати оптимальні розумові здібності наступного дня. Тому дитина буде уважною та спокійною після сну.

Сон також впливає на фізичні здібності. Під час відпочинку м’язи знімають напругу дня і готові вирішувати нові завдання. Безумовно, це важливо для школи та спортивних змагань.

Здоровий сон передбачає не тільки ранні підйоми, але також і наступні характеристики: достатня кількість сну (не менше, ніж 10 годин на добу), безперервний сон, денний відпочинок, графік сну, синхронний з добовими ритмами дитини (внутрішні біологічні годинники).

Якщо будь-який з вищезгаданих аспектів відсутній, це може викликати симптоми позбавлення сну.
Отож, чому дітям не варто пізно лягати спати.

  1. Ускладнюється концентрація. Погіршення якості сну має негативний вплив на психічне здоров’я дитини. Нестача сну робить дитину менш уважною і нездатною сконцентруватися на своїй діяльності. Поганий нічний сон є найпоширенішою причиною дефіциту уваги в класі. Крім того, це може зробити дитину менш активною та лінивою.
  2. Виникає сонливість. Це може стати причиною того, що діти будуть сонливими вдень. Через нестачу сну (менше, ніж 10 або 12 годин, залежно від віку) дитина почуватиметься втомленою і сонною цілий день.
  3. З’являється втома. Сонливість іде рука об руку із втомою. На це страждають не тільки дорослі люди. Діти також можуть страждати від слабкості та втоми як наслідок поганого сну. Вони можуть потрапляти у стан «гіпержвавості», що спричиняє більшість проблем зі сном. Це тому, що цей стан збільшує секрецію таких гормонів, як адреналін, який тримає мозок активним.
  4. Підвищується ризик ожиріння. Погані моделі сну (пізній час або перерваний сон) можуть бути чинником ризику ожиріння. Батьки повинні розуміти, що діти не просто переростають проблеми зі сном, а потребують їхньої допомоги, аби їх вирішити. Для цього потрібно розпочати моніторинг моделей сну і пам’ятати, що вони повинні лягати спати з 7:30 до 8:30 вечора. Уся сім’я має брати участь у цьому процесі. Дитині легше зрозуміти, що вона не повинна пізно лягати спати, коли вона бачить, що батьки, брати та сестри також ідуть спати.

Крім того, щоб забезпечити безперебійний сон, діти повинні спати в приміщеннях, де немає об’єктів, які відволікають, таких як телевізори, комп’ютери або планшети.

3 вересня 2018 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації