Вхід | Реєстрація

«Платне» працевлаштування: як не потрапити на гачок шахраїв

Ви вже певний час сидите без роботи і готові влаштуватися будь-куди, аби лишень заробити. Стоп! На вашому бажанні швидше знайти роботу можуть заробити інші, ви ж, навпаки, – втратите гроші. Експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна зібрали кілька найпопулярніших способів «шахраїв від працевлаштування» роздобути ваші гроші, а також поради, як не потрапити на їхній гачок.

  1. Платні телефонні номери. У безкоштовних газетах, на стовпах розміщуються оголошення про популярні вакансії для працівників: деякі компанії шукають охоронців, вантажників, реалізаторів, кур'єрів, причому з хорошою зарплатою й офіційним оформленням. Прохання звертатися за телефоном 8... А телефон є платним! Зателефонувавши на нього з мобільного, можна «виговорити» від 30 до 50 гривень за хвилину. Це стосується номерів, що починаються на 070, 080, 090. Хоча останнім часом шахраї вдосконалили цей вид відбирання грошей. В оголошенні про вакансію може бути розміщений звичайний «безкоштовний» телефон, за яким навіть може відповідати приємний жіночий голос. Ви нібито успішно проходите співбесіду, після чого вас пропонують переключити на відділ кадрів, де розкажуть про подробиці працевлаштування. А ось телефон так званого відділу кадрів – уже платний. Тому якщо ви побачите незнайомого оператора, перевірте вартість дзвінка через довідкову службу.
  2. «Робота на дому». Цей вид шахрайства існує з 90-х років, однак на цей гачок продовжують потрапляти довірливі пошукачі. В оголошеннях, що розміщуються в газетах, на стовпах або в Інтернеті, повідомляється про якусь дуже легку роботу на дому – збирання ручок, склеювання конвертів, упаковування насіння, оброблення електронної пошти тощо – з дуже хорошим заробітком. Але перед початком роботи потрібен невеликий внесок «на товар» – 40, 50, 60 гривень. Зрозуміло, що після перерахування цієї суми «роботодавець» випаровується. Що характерно – телефон у такій вакансії зазвичай не вказується, свої дані просять надсилати на емейл, а гроші – переказом до запитання.
  3. Недобросовісні роботодавці. Вони діють по-різному:
    • одні не вимагають передоплат, лише пропонують перед початком роботи пройти курси підвищення кваліфікації, тренінг або придбати навчальної літератури на 200, 300 або 500 гривень, обіцяючи, що все відплатиться сторицею з першої ж зарплати. Тільки-но ви заплатите гроші, – про вас тут же забудуть;
    • вас просять написати тестове завдання, після чого повідомляють, що ви не підходите. Результатами вашої праці користуються;
    • вам повідомляють, що випробувальний термін – 2 тижні – не оплачується. Зрозуміло, що після двох тижнів з вами прощаються і беруть іншого пошукача на тих же умовах. Таким чином вакансію можна не закривати роками.

 

Як захистити свій час і гроші:

  1. Ніколи не перераховуйте жодних передоплат «за роботу» і не беріть товари під реалізацію за гроші;
  2. Не погоджуйтеся виконувати великий обсяг роботи у вигляді «тестового завдання» або працювати безкоштовно більше двох днів;
  3. Промоніторте зарплати на ринку, щоб переконатися: не можуть за збирання ручок на дому платити 500 у.о. на місяць;
  4. «Прогугліть» роботодавця: назву фірми, номер телефону, емейл, почитайте відгуки. Можливо, за першим же посиланням ви дізнаєтеся, що маєте справу з шахраями.


Автор: кадровий портал «HeadHunter Україна»
8 жовтня 2018 | Категорія: Суспільство

1. Romagurov / 25 грудня 2018, 16:17
Дякую за статтю. Дійсно цікава інформація, але як на мене про "роботу на дому" трішки неточно. Є різні вакансії з гнучким графіком роботи, який не потребує знаходження в офісі щодня. Як на мене - це тренд, який все більше поширюється в маси. Але треба розуміти, що потрібно перевряти компанію з якою ви збираєтесь контактувати та працювати в подальшому. На сайтах пошуку роботи, наприклад Rabota.ua, Head Hunter, Посилання на ua.trud.com та інших є багато перевірених компаній, які підтвердили свій стату та пропонують якісну роботу з гарними умовами та гарнтіями.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації