Редуктор тиску води запобігає аварійним ситуаціям в водопровідній системі
Заміна системи постачання в квартирі або будинку — справа надзвичайно клопітка. Дуже важливо прорахувати, де будуть знаходитись ванна, унітаз, раковина, мийка, пральна і посудомийна машини. Також не варто забувати про монтаж системи опалення, що досить часто включає в себе і теплу підлогу. Для всіх цих приладів необхідно створити відповідні умови експлуатації. Чим більше вони порушуються, тим швидше скорочується термін їх роботи. Головне правило — підтримувати рівень тиску в системі. Із цим завданням допоможе справитись редуктор тиску води.
У принципі роботи цього приладу нам допоможе розібратись представник Київської Теплової Компанії Ігор.
Як пояснив спеціаліст, редуктор виконує функцію стабілізації напору води в системі та слідкує, аби тиск не досяг критичної позначки. Граничний вхідний тиск води контролюється за допомогою мембрани чи пружини. Пристрій здійснює контроль за рідиною, аби тиск на виході залишався завжди однаковим. Це допомагає вберегти трубопровід від навантажень, що можуть спричинити аварії в системі.
— Порада власникам приватних будинків, у який вода в систему подається за допомогою насоса, використовувати редуктор тиску, аби запобігти гідроудару, — говорить Ігор. — Його можна придбати на офіційному сайті Київської Теплової Компанії, перейшовши за посиланням https://ktk.kiev.ua/reduktor-davleniya/reduktor-s-manometrom/. Прилад має металевий корпус, підключається до вхідної труби водопроводу за допомогою двох різьбових з’єднань. Бажано, щоб редуктор тиску був обладнаний манометром і регулювальним гвинтом. За допомогою приладу, власник будинку може дізнатись тиск у водопроводі. Гвинтом встановлюється граничний рівень тиску.
Зі слів представника Київської Теплової Компанії, редуктор тиску води працює при певних умовах. По-перше, у воді, що подається в систему, не повинні міститися масла або стиснуте повітря. По-друге, максимальний тиск не повинен перевищувати шістнадцяти бар. Температура нагріву води — до сімдесяти градусів за Цельсієм.
— Зупинимось на різновидах редукторів, що поділяються за принципом своєї роботи, — продовжує спеціаліст. — З допомогою динамічних приладів потік води постійно регулюється. Їх застосовують на промислових об’єктах і магістралях. Статичні редуктори необхідні для об’єктів, де вода споживається нерівномірно. Сюди відносяться квартири і приватні будинки.
Наостанок Ігор наголосив, що редуктор тиску коштує зовсім недорого, а тому його варто встановити в кожному будинку, аби вберегти водопровід і під’єднані до нього прилади