Як краще розлучитись українцю з іноземцем
Не в усіх випадках інтернаціональних шлюбів подружнє життя триває довго. Коли прийнято остаточне рішення про розлучення, треба вирішити яким чином це краще реалізувати. Як простіше розлучитись українцю з іноземцем дає відповідь юридична компанія “Альянс Сімейних Адвокатів”.
Де краще розлучатися
Розлучення з представником іншої країни — процес складний і неоднозначний. Основні питання: за законодавством якої держави вирішуватиметься справа, до якого органу звернутися, які документи підготувати.
Країна розірвання стосунків залежить від вибору подружжя. Юридичний результат не відрізняється. Критерії вибору — час, протягом якого триватиме процес, трудомісткість і фінансова частина. Найбільш вигідним варіантом буде Україна.
Ст. 280 Сімейного кодексу встановлює право українця звернутися до суду для розірвання шлюбу, якщо чоловік мешкає за кордоном незалежно від громадянства.
Розлучитися з іноземним підданим в нашій країні можна в таких випадках:
- між двома іноземцями, що проживають в Україні;
- між українцем та іноземцем, якщо подружжя мешкає за кордоном;
- між українцем, що мешкає на батьківщині, та іноземцем, що проживає за кордоном;
- між українцями, які мешкають за кордоном та інше.
Оскільки іноземні громадяни та особи без громадянства користуються тими ж самими правами, що українські, отже розлучитися вони можуть за аналогічною процедурою. Для розірвання шлюбу в нашій країні іноземцеві не обов’язково приїжджати.
Особливості інтернаціонального розлучення
Порядок та процедура розлучення в Україні значно простіше, ніж в інших державах, адміністративні вимоги є мінімальними, а судові витрати істотно нижче, ніж за кордоном. Паралельно зі шлюборозлучним процесом можна вирішити інші спірні питання між подружжям.
Якщо українка має від шлюбу дитину, вона вправі вимагати стягнення аліментів. Рішення суду буде направлено в особливому порядку до країни, де мешкає її колишній чоловік, для виконання та стягнення сум, які були присуджені.
Основна адміністративна проблема — у позовній заяві необхідно вказати останнє місце мешкання іноземця в Україні. Найкращий варіант — вказати свою прописку.
3 способи розлучитися
Інтернаціональне подружжя вправі обрати один з трьох можливих способів розлучитися. Перший — в органах РАЦС (без дітей та спорів). Відповідно до Правил реєстрації, українець пересилає документи чоловіку (дружині), який заповнює їх, засвідчує нотаріально, легалізує та пересилає. Українець перекладає, засвідчує переклад в нотаріуса та подає до РАЦСу. Свідоцтво про розлучення буде переслано за адресою відповідного органу за кордоном.
Другий — за ст. 109 СК, у суді за згодою сторін (якщо є дитина). Треба скласти договір про утримання та виховання дитини та засвідчити його. Третій — у суді, подавши позов (якщо є спірні моменти). У будь-якому випадку бажано звернутися за допомогою досвідченого адвоката. Юридична компанія “Альянс Сімейних Адвокатів” спеціалізується на складних та заплутаних сімейних справах та розв’яже будь-яку проблему.