- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Робота, кар’єра, покликання — що спільного і в чому різниця
Все це начебто про одне й те саме, але між цими поняттями точно існує різниця. Експерти Міжнародного кадрового порталу «HeadHunter Україна» розбиралися в тому, що означають ці поняття – робота, кар’єра і покликання.
Робота — виконується за гроші, має суворі часові межі — наприклад, восьмигодинний день чи сорокагодинний робочий тиждень згідно закону, або ж позмінно, до кінця проекту тощо. По суті, це обмін своїх професійних знань на якусь матеріальну винагороду: гроші, бонуси, пільги.
Кар'єра — система заохочень і підвищень, за якої винагорода покликана оптимізувати поведінку. Головне в кар'єрі — перспектива, котру вам обіцяє та справа, якою ви займаєтеся: розвиток професіоналізму, зростання статусу, рівня впливу, влади, зростання масштабу проектів, розвиток зв'язків.
Покликання — це якась справа, яку людина виконує незалежно від слави або успіху, а винагородою служить сама праця, робота, процес та результат — це джерела радості і задоволення. У цьому випадку важливий особисто свій внесок у щось спільне і відповіді на запитання: що я роблю хорошого і корисного для інших? Що я створюю?
Перебування на кожному з цих етапів не залежить від віку, освіти та соціального становища. Для когось кар'єра важлива вже в 20 років, а хтось залишається на етапі «роботи» до пенсії, до усвідомлення і пошуку призначення «доростають» далеко не всі. Найчастіше ж ця модель лінійна: спочатку ви ставитеся до роботи як до роботи, потім стають значущими смисли кар'єри і, нарешті, ви «доростаєте» до смислів покликання.
Іноді ж пошук покликання може затягнутися надовго. Тоді вас легко збити з пантелику: ви міняєте роботу із завидною регулярністю, але задоволеності зміна місць може і не приносити. Насправді в кожній новій роботі просто відсутній той сенс, який ви, можливо, не усвідомлюючи того, шукаєте. Як же знайти своє покликання?
Порад на цю тему досить багато і різних. HeadHunter Україна підібрав кілька основних рекомендацій, на які варто звернути увагу.
- Шукайте те, чим подобається займатися найбільше, незалежно від рівня престижу професії та освіти. Навіть якщо ви — юрист, спробуйте малювати, — а раптом це саме те, що ви шукали?
- Згадайте те, чим захоплювалися у дитинстві: гра в школу, бісероплетіння, ведення «анкет» ... А може, ви сиділи з усіма малюками в окрузі, і ваше покликання саме в заняттях з дітьми? Не важливо, що професія вихователя дитячого садка не надто престижна, головне — вам вона приносить радість.
- Чесно відповідайте собі на запитання: «Чим би я займався, якби у мене було багато грошей?». Це може бути відповіддю на запитання про покликання.
- Прислухайтеся до себе: можливо, ваша нинішня робота при докладанні певних зусиль і є вашим покликанням? Чомусь же ви її вибрали.
Не бійтеся змін у будь-якому віці. Прислів'я про журавля і синицю — не про це, і сумніви з приводу того, чи багато можна заробити «покликанням», абсолютно безпідставні. Адже люди, які знайшли своє місце під сонцем, здебільшого фінансово вільні й успішні в улюбленій справі. Вони стають експертами у своїй ніші і заробляють. Це пов'язано з тим, що їхня мета — змінювати світ на краще і дати людям цінність, а гроші — це наслідок їхньої роботи.