Вхід | Реєстрація

Робота, кар’єра, покликання — що спільного і в чому різниця

Все це начебто про одне й те саме, але між цими поняттями точно існує різниця. Експерти Міжнародного кадрового порталу «HeadHunter Україна» розбиралися в тому, що означають ці поняття – робота, кар’єра і покликання.

Робота — виконується за гроші, має суворі часові межі — наприклад, восьмигодинний день чи сорокагодинний робочий тиждень згідно закону, або ж позмінно, до кінця проекту тощо. По суті, це обмін своїх професійних знань на якусь матеріальну винагороду: гроші, бонуси, пільги.

Кар'єра — система заохочень і підвищень, за якої винагорода покликана оптимізувати поведінку. Головне в кар'єрі — перспектива, котру вам обіцяє та справа, якою ви займаєтеся: розвиток професіоналізму, зростання статусу, рівня впливу, влади, зростання масштабу проектів, розвиток зв'язків.

Покликання — це якась справа, яку людина виконує незалежно від слави або успіху, а винагородою служить сама праця, робота, процес та результат — це джерела радості і задоволення. У цьому випадку важливий особисто свій внесок у щось спільне і відповіді на запитання: що я роблю хорошого і корисного для інших? Що я створюю?

Перебування на кожному з цих етапів не залежить від віку, освіти та соціального становища. Для когось кар'єра важлива вже в 20 років, а хтось залишається на етапі «роботи» до пенсії, до усвідомлення і пошуку призначення «доростають» далеко не всі. Найчастіше ж ця модель лінійна: спочатку ви ставитеся до роботи як до роботи, потім стають значущими смисли кар'єри і, нарешті, ви «доростаєте» до смислів покликання.

Іноді ж пошук покликання може затягнутися надовго. Тоді вас легко збити з пантелику: ви міняєте роботу із завидною регулярністю, але задоволеності зміна місць може і не приносити. Насправді в кожній новій роботі просто відсутній той сенс, який ви, можливо, не усвідомлюючи того, шукаєте. Як же знайти своє покликання?

Порад на цю тему досить багато і різних. HeadHunter Україна підібрав кілька основних рекомендацій, на які варто звернути увагу.

  • Шукайте те, чим подобається займатися найбільше, незалежно від рівня престижу професії та освіти. Навіть якщо ви — юрист, спробуйте малювати, — а раптом це саме те, що ви шукали?
  • Згадайте те, чим захоплювалися у дитинстві: гра в школу, бісероплетіння, ведення «анкет» ... А може, ви сиділи з усіма малюками в окрузі, і ваше покликання саме в заняттях з дітьми? Не важливо, що професія вихователя дитячого садка не надто престижна, головне — вам вона приносить радість.
  • Чесно відповідайте собі на запитання: «Чим би я займався, якби у мене було багато грошей?». Це може бути відповіддю на запитання про покликання.
  • Прислухайтеся до себе: можливо, ваша нинішня робота при докладанні певних зусиль і є вашим покликанням? Чомусь же ви її вибрали.

Не бійтеся змін у будь-якому віці. Прислів'я про журавля і синицю — не про це, і сумніви з приводу того, чи багато можна заробити «покликанням», абсолютно безпідставні. Адже люди, які знайшли своє місце під сонцем, здебільшого фінансово вільні й успішні в улюбленій справі. Вони стають експертами у своїй ніші і заробляють. Це пов'язано з тим, що їхня мета — змінювати світ на краще і дати людям цінність, а гроші — це наслідок їхньої роботи.Автор: кадровий портал «HeadHunter Україна»
13 листопада 2018 | Категорія: Суспільство

1. Romagurov / 20 грудня 2018, 15:36
Дуже цікава стаття. Дякую, прочитав з задоволенням. Насправді, ми інколи думаємо тільки про особисту вигоду й забуваємо, що наш добробут залежить від того, як багато ми віддаємо.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації