- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Сезон грипу та ГРВІ: як вберегти себе та близьких
Майже кожен з нас при перших проявах ГРВІ (кашлю, нежиті) не залишається вдома. Людей з такими проявами майже щодня ми зустрічаємо на вулицях, у транспорті та інших місцях скупчення людей. Це є основною проблемою високих показників захворюваності, особливо в осінньо-зимовий період, на ГРВІ та грип.
В осінньо-зимовий період, коли відбувається ослаблення організму, на здоров’я людини впливає чимало чинників. Це й повсякденне недотримання правил гігієни, й переведення годинників на зимовий час, адже не кожен використовує поради, які допомагають адаптуватися у цей період. Мало хто знає, що звичайну застуду та ГРВІ з легкими проявами лікують лише постільним режимом.
За даними епідеміологічних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» з початку року в області на ГРВІ перехворіли 148 тисяч людей.
Профілактика грипу — це щорічне щеплення, яке зменшить ризик захворіти на грип та допоможе уникнути серйозних ускладнень чи госпіталізації. Першочергово повинні вакцинуватися люди, які потрапляють у групу ризику. А саме:
- Медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії. Ми закликаємо їх захистити себе і своїх пацієнтів та зробити щеплення від грипу. Вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.
- Літні люди — імунітет з віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.
- Люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.
Є декілька протипоказань до вакцинації проти грипу:
Застуда, що супроводжується температурою вище 38- 38,5°С,
Тяжка алергічна реакція (анафілактична) на попередню дозу вакцини чи відома тяжка алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, курячий білок), захворювання і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при окремих вроджених імунодефіцитах).
Інактивовані вакцини проти грипу безпечні для таких людей, адже не містять живого вірусу чи бактерії, однак успішне вироблення імунітету після введення вакцини не гарантується.
Якщо протягом 6 тижнів від вакцинації проти грипу розвивається синдром Гієнн-Барре (рідкісний стан, при якому імунна система людини вражає власні периферичні нерви), вакцинація проводиться з пересторогою – зваживши переваги та ризики.
Етикет поведінки людини під час застуди чи грипу: чхаючи чи кашляючи прикривайте рот та ніс одноразовою хустинкою, відразу ж викиньте її у смітник, вимийте руки або обробіть їх антисептиком. Якщо ви кашляєте одягніть медичну маску.
Симптоми грипу: висока температура, яка тримається мінімум 5 днів, лихоманка, головний біль, ломота в м’язах та суглобах, загальна слабкість, кашель, що може тривати 2 тижні і більше, нежить.
“Симптоми грипу починаються раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. При перших симптомах звертайтеся до лікаря”, – говорять лікарі.
А реформування первинної ланки медицини, а саме “вибір лікаря”, допоможе вам при першій необхідності звернутись до сімейного лікаря. Адже обравши лікаря, якому ви довіряєте, вам буде легше й спілкуватись з ним, тим паче можна проконсультуватись і по телефону.
Читайте також: Грип: чому нам погано та як лікуватись
Ось декілька порад при захворюванні на грип:
- контролюйте температуру не менше двох разів на добу та при погіршенні стану;
- підтримуйте температуру в приміщенні 18-20°С;
- підтримуйте вологість у приміщенні 70±10%;
- дотримуйтесь ліжкового режиму;
- залишайтесь вдома 24 години після останнього періоду гарячки;
- провітрюйте приміщення не менше двох разів на добу;
- вживайте достатню кількість рідини (компот, сік, морс, мінеральна вода);
- при контакті зі здоровими людьми одягайте медичну маску, щоб захистити оточуючих;
- якщо ви не хворієте, а доглядаєте за хворим, то часто мийте руки, тримайтесь на відстані від пацієнта.
Створіть своєму організму умови, щоб він міг боротись з вірусом — дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень, пийте побільше рідини, знижуйте температуру тіла (якщо вона вище 38,5 градусів). У міжнародних протоколах при лікуванні ГРВІ першочергово радять приймати парацетамол (для зниження температури) у поєднанні з ібупрофеном.