Вхід | Реєстрація

Творча криза: як знайти вихід?

Немає нових ідей, все сіро і буденно, робота не приносить задоволення, виходу немає... Практично всі працівники творчих професій (дизайнери, сценаристи, журналісти, копірайтери, архітектори, режисер та ін.) рано чи пізно стикаються з таким явищем, як творча криза. На відміну від професійного вигорання, творча криза — явище тимчасове, значить, його можна подолати. Поради, як з нею впоратися, підготували експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Для початку постарайтеся дати відповідь на запитання: чим викликано тимчасовий творчий застій? Знаючи причину «хвороби», легше підібрати ліки. А причин може бути безліч: банальна втома, негаразди в особистому житті, проблеми з грошима, рутинність виконуваної роботи тощо. Спробуємо дати кілька універсальних поради:

  1. Відпочиньте. Візьміть відпустку або відгул навіть у позаурочний час і змініть обстановку. Розважайтеся і відпустіть думки, тоді ваша голова знову наповниться свіжими ідеями.
  2. Займіться фізичною працею або додайте собі фізичних навантажень (спортивний зал, танці, біг). Додаткова фізична активність буде тримати вас у формі і послужить профілактикою неприємностей, що докучають людям при постійному сидячому способі життя.
  3. Переробіть рутинну роботу: перепрасуйте купу білизни, перемийте все взуття, систематизуйте файли і папки в робочому комп'ютері, розставте книги на полицях за жанрами й авторами. Таким чином, ви вб'єте двох зайців: розвантажите голову і зробите корисну роботу, на яку зазвичай не вистачає часу.
  4. Переключіться. Наприклад, якщо ви — сценарист, попрацюйте певний час режисером монтажу; якщо маркетолог в офісі — візьміть на себе тимчасово всі організаційні питання. Таким чином, ви й освоїте новий вид діяльності, і «перезавантажитеся». Звичайно, за умови, що це можливо у рамках вашої роботи.
  5. Змініть обстановку: спробуйте попрацювати в кафе, коворкінгу або на природі. Якщо ви працюєте в офісі, переобладнайте робоче місце, поміняйте звичне розташування речей, зробіть перестановку.
  6. Відчуйте нові емоції. При цьому не обов'язково їхати за тридев'ять земель, досить просто піти на концерт, відвідати театр чи музей, або навіть просто поспостерігати за дітьми на майданчику.
  7. Влаштуйте «мозковий штурм» — генеруйте ідеї, не замислюючись про способи їхньої реалізації, просто думайте і придумуйте, і — головне! — обов'язково фіксуйте на папері. Потім самі ж і здивуєтеся, скільки корисного придумали «в порядку марення».
  8. Доопрацюйте і переробіть. Якщо щось нове з нуля створити не вдається, можна скористатися чиєюсь ідеєю, адаптувавши її «під себе». Не хвилюйтеся, це не плагіат, а продукт власного виробництва, адже ви вклалися у нього.
  9. Штучно створіть конкуренцію. Викличте на творчу дуель фахівця з вашої галузі і спробуйте його переграти. Це дуже мотивує.

В усіх вищеперерахованих ідей один і той же принцип. Головний ворог творчої кризи — нові образи. Люди мислять асоціативно. Це означає, що все, що ви бачите, в вашому мозку обробляється, порівнюється і зіставляється з іншими подіями та явищами. Як результат, виникають паралелі і нові думки, а будь-яка новизна неприйнятна для творчої кризи, — і вона відступає. І ще один момент: спробуйте різними маршрутами добиратися до тих місць, які ви відвідує регулярно, це допоможе подивляться на звичне під новим кутом.

23 листопада 2018 | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації