Вхід | Реєстрація

Що треба знати про дисциплінарну відповідальність працівників?

Дисциплінарне стягнення — це невигідні наслідки, що покладаються на працівника за невиконання або неналежне виконання ним трудових обов’язків.

Статтею 147 Кодексу законів України  про працю передбачено, що  за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:

  • догана
  • звільнення

Застосування стягнення за порушення трудової дисципліни стосується лише осіб, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях на умовах трудового договору.

Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення. Такі стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу даного працівника, або вищестоящим органом.

Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

 

ПРАЦІВНИК МАЄ ПРАВО НА:

  • надання пояснень до застосування дисциплінарного стягнення;
  • оскарження дисциплінарного стягнення;
  • грошову компенсацію у разі незаконного застосування дисциплінарного стягнення;
  • поновлення на роботі у разі визнання судом незаконним наказу про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення.

Строк застосування дисциплінарного стягнення до працівника — не пізніше одного місяця з дня його виявлення, а у визначених випадках — не пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Штраф як вид дисциплінарного стягнення законодавством не передбачений.

 

ЩО ТРЕБА РОБИТИ?

Працівник має отримати копію наказу власника або уповноваженого ним органу про притягнення до дисциплінарної відповідальності та ознайомитися з мотивами застосування дисциплінарного стягнення ( даний наказ має бути доведений до відома працівника під розписку протягом 3-х днів)

До застосування дисциплінарного стягнення  працівник надає або відмовляється від надання письмових пояснень ( проте, відмова від надання письмових пояснень не перешкоджає притягненню працівника до відповідальності).

 

Захистити свої права можна не звертаючись до суду , а до :

  • комісії по трудових спорах ( створюється і функціонує на підприємстві, в установі, організації з метою розгляду та вирішення індивідуальних трудових спорів);
  • звернення до вищого в порядку підлеглості державного органу, у разі застосування стягнення керівником підприємства, що є у державній або комунальній власності.

Якщо Ви вважаєте, що роботодавець незаконно притягає до дисциплінарної відповідальності, то Ви маєте право звернутись до суду в порядку позовного провадження для захисту своїх порушених прав.

 

ВАРТО ЗНАТИ! ДО ТРУДОВИХ ОБОВ’ЯЗКІВ ПРАЦІВНИКА НАЛЕЖИТЬ:

  • виконувати роботу, обумовлену трудовим договором;
  • додержуватися встановленого режиму для роботи, робочий час використовувати для продуктивної праці;
  • додержуватися правил охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії;
  • утримувати своє робоче місце, устаткування в справному стані та чистоті;
  • дбайливо ставитись до майна власника, використовувати відповідно до встановлених правил машини, устаткування, верстати, додержуватися встановленого порядку зберігання матеріальних цінностей та документів;
  • утримуватися від дій, які заважають іншим працівникам виконувати їх трудові обов’язки.

 

За загальним правилом, законодавством передбачено тримісячний термін звернення до суду, окрім справ про звільнення — місячний строк, з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

 За отриманням консультації та захистом своїх прав можна звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги за адресою:м. Кобеляки, вул. Батиря, буд. 6 або зателефонувати (05343) 3-43-74



Автор: Кобеляцьке бюро правової допомоги
5 грудня 2018 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації