- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Як оформити ДТП за допомогою смартфона
Національна поліція у Facebook повідомила, як швидко і без бюрократії оформити ДТП. «Сьогодні розкажемо про європротокол онлайн, який дозволяє оформити ДТП без виклику поліції. За допомогою нього ви можете оформити пригоду в електронній формі за допомогою звичайного смартфону, прямо на місці пригоди», — йдеться у повідомленні.
У поліції зазначили, що електронний протокол можна оформити:
- за відсутності травмованих або загиблих; якщо водії мають поліси автоцивілки;
- обидва водії згодні оформити протокол і обидва водії тверезі;
- хоча б у одного з водіїв є смартфон з Інтернетом та фотокамерою.
Європротокол — це форма повідомлення страховика про ДТП, яка дозволяє оформити пригоду без виклику поліції. За допомогою інформаційної системи «Електронний європротокол» можна оформити зазначене повідомлення в електронній формі, користуючись звичайним смартфоном, прямо на місці ДТП.
З 1 жовтня 2017 року європротокол, оформлений в електронній формі, є повним аналогом європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику в паперовій формі.
Чи зобов’язаний водій роздруковувати електронний поліс страхування
Тепер, щоб купити поліс страхування, не потрібно їхати в страхову компанію. Поліс можна замовити через Інтернет протягом 5 хвилин і отримати його в електронному вигляді.
Електронний страховий поліс — це повноцінний аналог звичного «паперового» полісу і має ту ж юридичну силу, тільки надається він в електронному вигляді у форматі pdf.
Водій не зобов’язаний роздруковувати електронний поліс. Його можна зберігати в телефоні в електронному вигляді. У такому ж вигляді його можна пред’явити працівнику поліції, який має можливість самостійно звірити його достовірність з базою даних МТСБУ.
Поліція не має права штрафувати за непред’явлення «паперового» полісу, оскільки електронна форма передбачена законодавством України. Однак, зважаючи на те, що сучасні телефони швидко розряджаються, рекомендуємо мати в наявності для перевірки роздрукований примірник.
До того ж, придбання електронного полісу мінімізує ризик отримання підробки. Для тих, хто придбав паперовий поліс, його справжність можна перевірити в базі МТСБУ за посиланням: https://policy-web.mtsbu.ua.
На цьому ресурсі також можна перевірити наявність полісу за номером автомобіля.
Штраф поліції незаконний, якщо його винесли без присутності адвоката
Та за умови, якщо водій просив відкласти розгляд справи для отримання юридичної допомоги.
Відповідно до частини 1 статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адмінвідповідальності, має право під час розгляду справи прокористуватися юридичною допомогою адвоката чи іншого фахівця в галузі права.
Якщо водій не вважає себе винним, то під час оформлення працівником поліції постанови про накладення штрафу, він має право подати клопотання з проханням надати можливість скористатись послугою адвоката та відкласти для цього розгляд питання про накладення штрафу. Клопотання доцільно надати письмово, а також висловити усно з метою відеофіксації на пристрої поліцейського. Це клопотання слід надати поліцейському невідкладно, поки він не відлучився з вашими документами у свій автомобіль, оскільки після отримання в руки постанови про накладення штрафу таке клопотання буде вже неактуальним.
У відповідності до статті 268 КУпАП, статей 59, 64 Конституції України, поліцейський зобов’язаний надати водієві можливість скористатись послугою адвоката та виділити для цього необхідний час.
Навіть якщо водій не знайде адвоката чи юриста, за цей час він зможе написати ґрунтовні заперечення, надати докази, знайти свідків для встановлення необхідних фактів і, як наслідок, запобігти безпідставному притягненню до адміністративної відповідальності.
Однак, часто поліцейські ігнорують зазначені конституційні права водіїв і, відповідно, відмовляють у відкладенні розгляду справи.
Однак, відмова поліцейського у наданні можливості скористатись послугою адвоката є підставою для визнання постанови про накладення штрафу незаконною. У цей же час, неподання водієм клопотання про необхідність юридичної допомоги розцінюється як відсутність у водія такої потреби.
За порушення правил розвороту водія можуть позбавити права керування
Пунктом 10.7 Правил дорожнього руху передбачено 6 випадків, коли розворот забороняється, а саме:
- на залізничних переїздах;
- на мостах, шляхопроводах, естакадах і під ними;
- у тунелях;
- за видимості дороги менше 100 метрів хоча б в одному напрямку;
- на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків, крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;
- на автомагістралях, а також на дорогах для автомобілів, за винятком перехресть і місць, позначених дорожніми знаками 5.26 чи 5.27.
Порушення цих вимог стосовно заборони розвороту вважається адміністративним проступком, за який передбачена адміністративна відповідальність. Якщо ж ці порушення спричинили пошкодження транспортних засобів, дорожніх споруд чи іншого майна, то за такі дії передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень або позбавлення права керувати транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року.
Переоформіть авто і не платіть чужі штрафи
Із 27 вересня цього року вступив у дію Закон, згідно з яким відповідальність за порушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, буде нести власник транспортного засобу, незалежно від того, хто вчинив порушення на момент фіксації.
Тобто, якщо водій здійснював продаж транспортних засобів по дорученню (чи по розписці) і вони продовжують обліковуватись в МВС за ним, то штрафи накладатимуться на офіційного власника автомобіля. І це в той час, коли порушення скоєно особою, яка перебувала на момент вчинення порушення за кермом і не є офіційним власником автомобіля.
Тому, з метою уникнення таких непорозумінь, доцільно переоформити право власності на всі транспортні засоби, які були продані вами без перереєстрації права власності.
Якщо ж водій часто «змінює» автомобілі, то можете не пригадати, які саме авто продовжують обліковуватись за ним. У таких випадках важливо отримати повну інформацію про автомобілі, які згідно з даними Єдиного державного реєстру МВС офіційно перебувають у вашій власності.
Для безкоштовного отримання Витягу з Єдиного державного реєстру МВС щодо зареєстрованих транспортних засобів створено державний портал, на якому можна подати відповідний запит на отримання інформації. Витяг безкоштовно надійде на електронну пошту заявника протягом години. Цей портал знаходиться за посиланням: https://igov.org.ua/service/1397/general.
Інформацію на порталі можна отримати не тільки по власних автомобілях, а й по автомобілях, які перебувають у власності будь-якого громадянина України.
Після отримання такого Витягу доцільно зателефонувати покупцям автомобілів з проханням невідкладно переоформити право власності.