- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Як отримати відшкодування, якщо ДТП сталося через стан доріг
Відповідно до статті 24 Закону України «Про дорожній рух», власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.
Відповідно до статті 9 цього ж Закону, до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить компенсація витрат власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортні пригоди сталися з причин незадовільного експлуатаційного утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, за рішеннями судових органів.
Згідно з вимогами ДСТУ 3587–97, граничні розміри осідань, вибоїн й інших дефектів не повинні перевищувати 15 сантиметрів завдовжки, 80 сантиметрів завширшки і 5 сантиметрів у глибину, а невідповідності повинні усуватися протягом 7 днів після їх виявлення.
Відшкодування шкоди в цьому випадку, згідно зі статтею 40 КУпАП, можна вимагати при розгляді судом адміністративного протоколу щодо посадової особи дорожньо-експлуатаційних організацій або в порядку цивільного судочинства.
Документи, які необхідно зібрати для подачі позову до суду:
- довідка з поліції про ДТП,
- копія протоколу про ДПТ і схема,
- фотографії з місця події,
- експертна оцінка збитку,
- копія рахунку за проведення ремонту автомобіля (якщо ремонт уже проведено),
- інші документи (при необхідності).
Важливо! Працівники поліції зобов’язані скласти на відповідних посадових осіб дорожньої служби протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 140 КУпАП «Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт».
Штраф за тріщину на лобовому склі є незаконним
При наявності тріщин, сколів чи подряпин на лобовому склі поліцейський може накласти штраф на підставі частини 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні порушення («Керування транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими його експлуатація забороняється»). Штраф становить 340 гривень.
Якщо водій не оскаржить цей штраф і протягом року скоїть будь-яке інше порушення за частинами 1–3 статті 121 КУпАП (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду), то йому загрожує вже позбавлення права керування на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.
Проте накладення штрафу за тріщину на вітровому склі є незаконним!
Перелік технічних несправностей, у разі настання яких забороняється експлуатація транспортних засобів, перелічено в Правилах дорожнього руху. Зокрема, це — несправність двигуна, гальмівної системи, рульового управління. У зазначеному переліку відсутня така підстава, як «тріщина на вітровому склі».
Таким чином, наявність тріщини на лобовому склі, згідно з нормами ПДР, не забороняє його експлуатацію, що у свою чергу, виходячи з визначень частини 1 статті 121 КУпАП, виключає можливість притягнення до адміністративної відповідальності за цією нормою КУпАП.
Як не стати жертвою снігового полону
Треба тверезо розуміти, що ні дорожні служби, ані співробітники Міністерства надзвичайних ситуацій не прилетять до нас на вертольоті, щоб швидше розчистити дорогу і звільнити наше авто від снігового полону.
Жителям засніжених регіонів, які планують навіть короткочасні поїздки, радимо доукомплектувати свої автомобілі, щоб у них були:
- лопата,
- змінний одяг і/або тепла ковдра,
- каністра палива,
- хоча б одна пляшка питної води,
- ліхтар (краще із запасними батарейками),
- мінімальний набір їжі,
- сірники/запальнички,
- буксирувальний трос.
Скільки може випити водій у різних країнах Європи
Якщо у Великій Британії (окрім Шотландії) чи Мальті в крові може бути до 0,8 проміле етилового спирту, то в окремих країнах навіть після ковтка пива за кермо сідати не варто.
Так, у Західній та Центральній Європі, на частині Балканського півострова (Греція, Македонія, Болгарія), а також у Фінляндії та Латвії граничне обмеження складає 0,5 проміле.
Натомість у Східній та Північній Європі цей показник становить у більшості випадків 0,2–0,3 проміле (зокрема, в Україні — 0,2), окрім чотирьох країн, у яких не дозволяється сідати за кермо навіть після ковтка пива — у Чехії, Словаччині, Угорщині та Румунії. Раніше повна заборона на алкоголь за кермом діяла і в Хорватії.
До слова, у Великій Британії не лише найбільше дозволено випити перед поїздкою, але й найвищі штрафи. Якщо ви все-таки хильнули зайвого і вас упіймали, то чекайте на штраф у розмірі від 5800 до 7200 євро. І це лише коли вас просто зупинили, якщо ж ви скоїли ДТП, то штрафи будуть ще більшими.
Досить жорстко поводяться з порушниками «алкогольного режиму» і в інших країнах. Зокрема, у Німеччині водій, що «попався» вперше, платить 500 євро, другий раз — 1000 євро, третє порушення обходиться в 3000 євро, причому, після третього разу (або якщо ви перевищите норму втричі) вам доведеться перездавати екзамен.
У Франції за водіння в нетверезому стані ви отримаєте повістку в суд і штраф від 135 євро до 0,8 проміле, 4500 євро за перевищення 0,8 проміле і до 30 тисяч євро, якщо було ДТП.
У Іспанії штрафи дещо менші: від 300 до 600 євро. А от у Фінляндії та Швеції штраф дорівнюватиме вашій зарплатні за певну кількість робочих днів.
В Україні також посилили відповідальність за водіння в нетверезому стані. Відтепер штраф складає 10 200 гривень та позбавлення прав на 1 рік, якщо ж ви нетверезим сядете за кермо вдруге, штраф зросте удвічі.