- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Медична аптечка відсутня. Який штраф заплатить водій?
Чи обов’язково в автомобілі повинна бути медична аптечка, яку відповідальність понесе водій за її відсутність і чи законним буде штраф?
Відповідно до Правил дорожнього руху, експлуатація автомобіля без аптечки — заборонена. Правила упаковки і змісту аптечки затверджені Державним стандартом ДСТУ 3961–2000.
Якщо говорити про відповідальність за відсутність аптечки в легковому автомобілі, то зазвичай при накладенні штрафу поліцейські звинувачують водія в порушенні вимог пункту 31.4.7 «є» ПДР. У постанові відзначають: «керування ТЗ з відсутньою медичною аптечкою» і кваліфікують такі дії за частиною 1 статті 121 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень.
При цьому, частина 1 статті 121 КУпАП встановлює відповідальність за «керування водієм транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими, відповідно до встановлених правил, експлуатація його забороняється». У той же час пунктом 31.4.7 «є» ПДР заборонено експлуатацію транспортних засобів при відсутності в легковому автомобілі медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.
Однак, відсутність в легковому автомобілі аптечки не говорить про технічні несправності, із якими забороняється його експлуатація, а тому порушення вимог п. 31.4.7 «є» ПДР про відсутність аптечки не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 121 КУпАП. Тому, керування автомобілем з відсутньою медичною аптечкою необхідно кваліфікувати за статтею 125 КУпАП, яка тягне за собою попередження.
У цей же час для водіїв транспортних засобів, які використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів, передбачені штрафи на підставі частини 2 статті 121 КУпАП в розмірі 680 гривень. Якщо такий водій протягом року зробить будь-яке інше порушення за частинами 1–3 статті 121 КУпАП (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду), то йому загрожує вже позбавлення права керування на строк від 3?х до 6?ти місяців.
Водієві слід пам’ятати, що наявність аптечки в автомобілі є необхідною умовою його комплектації і важливе призначення автомобільної аптечки забезпечити можливість надання першої медичної допомоги в екстрених випадках.
Як отримати відшкодування за ДТП: порядок дій
Для того, аби водій отримав відшкодування за дорожньо-транспортну пригоду, що пов’язана із незадовільним утриманням доріг, він має дотримуватися у своїх діях певного порядку.
- Негайно зупинитися, увімкнути «аварійку» та виставити знак аварійної зупинки.
- Викликати швидку допомогу (якщо є потерпілі) та поліцію.
- Відразу знайти 2–3 свідків ДТП та взяти їх контактні дані.
- До приїзду поліції зафіксувати на фото та відео всю обстановку (пошкодження авто, стан дорожнього покриття, яму, що стала причиною ДТП).
- Після приїзду правоохоронців наполягайте на складанні протоколу за частиною 4 статті 140 КУпАП «Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг».
- Наполягайте на складанні схеми ДТП та прослідкуйте, щоб усе було записано правильно (вибоїна, наявність у ній води/снігу, її видимість, розміри, відстань між нею та зупинкою транспортного засобу).
- Якщо працівник поліції щось відмовляється фіксувати — зазначте це у своїх поясненнях та збережіть фото/відео з місця події.
- Бажано на місце події викликати представників дорожньої служби, що відповідальна за стан дороги (цього вимагає пункт 11 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, що затверджені Постановою КМУ № 198 від 30.03.1994 року).
- Вимагайте в поліцейських довідку про пошкодження автомобіля, копію схеми ДТП та інші матеріали.
- У подальшому зверніться до експерта-оцінщика та збережіть всі чеки на ремонт автомобіля.
- Зателефонуйте в страхову компанію.
Штрафи за непристебнутий ремінь безпеки не підвищили
Верховна Рада не підтримала в другому читанні та в цілому проект закону, який передбачав збільшення штрафів за порушення правил використання ременів безпеки майже в 17 разів: з 51 гривні до 850 гривень.
Законопроект про внесення змін до статті 121 Кодексу про адміністративні правопорушення, що стосуються зниження смертності і травматизму на дорогах країни за рахунок збільшення рівня використання ременів безпеки і автошлемів, підтримали 185 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах.
Люди на колісних кріслах стануть учасниками дорожнього руху
Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 7486 «Про внесення змін до Закону «Про дорожній рух» щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних».
Закон «Про дорожній рух» пропонується доповнити новою статтею, що визначає основні права та обов’язки осіб, які рухаються в кріслах колісних. Відтак осіб, які пересуваються в колісних кріслах по тротуару, прирівняють до пішоходів, а по проїжджій частині — до велосипедистів.
Особам на колісних кріслах буде гарантовано право рухатися тротуарами, пішохідними або велосипедними доріжками із швидкістю пішохода; надається право переважного перетину проїзної частини по позначених пішохідних переходах; їздити по краю проїзної частини дороги, вулиці або узбіччям у напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі; поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині.
Стосовно обов’язків, то вони зобов’язані використовувати технічно справні та належним чином обладнані крісла. Заборонено перевозити вантажі, що заважають керуванню; буксирувати причепи; перевозити пасажирів. Крісла колісні мають бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці або по узбіччю — зовнішніми світловими приладами.