- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
За тоноване скло можуть оштрафувати
Відповідно до Правил дорожнього руху, забороняється експлуатація автомобіля при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість із місця водія і погіршує прозорість скла.
За керування автомобілем із порушенням цих вимог передбачено штраф у розмірі 340 гривень на перший раз, якщо повторно протягом року — позбавлення права керування від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.
Водночас, Правилами передбачено певні винятки, а саме: допускається тонування із світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75 відсотків та для інших — не нижче 70. Дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.
Проте, при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не «на око», а спеціальним приладом (тауметр) та скласти відповідний акт перевірки. У іншому випадку такий штраф буде незаконний.
Однак, якщо інспектор «грамотно» оформить матеріали, то такий штраф буде законним.
«Добрий день! Можна Ваші документи?»
На хвилі законодавчих ініціатив щодо збільшення поліцейських повноважень, бувають ситуації, коли представники правоохоронних органів захочуть в будь-який час провести перевірку ваших документів чи речей.
Для того, щоб зупинити свавілля поліцейських, вам потрібно знати про базові речі:
По-перше, дізнатися, хто саме хоче здійснювати перевірку, його П.І.П., звання та звідки; по-друге, з’ясувати причину перевірки із проханням вказати норму закону, на підставі якої буде здійснюватися огляд. Причини на зразок «планова перевірка» або «тому що ви на вокзалі» — є необґрунтовані та незаконні.
Відповідно до статті 32 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи, у таких випадках:
- якщо особа володіє зовнішніми ознаками, схожими на зовнішні ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи;
- якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;
- якщо особа перебуває на території чи об’єкті зі спеціальним режимом або в місці здійснення спеціального поліцейського контролю;
- якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений чи заборонений, або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином неможливо;
- якщо особа перебуває в місці вчинення правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;
- якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.
Підстави повинні бути наявними та реальними, а також те, що особа не зобов’язана мати при собі документи, що посвідчують особу.