Вхід | Реєстрація

Суха гниль картоплі. Що варто знати

Деякі городники-аматори бідкаються, що до проблем із колорадським жуком і фітофторозом додаються й інші хвороби картоплі. Зокрема — нарікають на суху гниль.

Суха гниль може з’являтися внаслідок перенасичення ґрунту азотними добривами і свіжим гноєм. На бульбах картоплі, які були пошкоджені капустянками або совками, з’являються ранки і через них до картоплі потрапляє збудник сухої гнилі.

Уже в період цвітіння можна запідозрити перші симптоми сухої гнилі. Зазвичай, при ураженні рослин сухою гниллю починають світлішати верхівкові листя, а незабаром в’януть і відпадають. Стебло стає бурого кольору, а висока вологість ґрунту і повітря провокує його загнивання. Через кілька діб на стеблі утворюється наліт рожевого кольору.

Потім рослина повністю висихає і його дуже легко висмикнути із землі. Якщо розрізати стебло, то можна побачити буріння судин. Зазвичай суха гниль з’являється на бульбах картоплі через 60–80 днів після збору врожаю, під час зберігання. Так як збудник цього захворювання знаходиться в ґрунті, то заразити її в себе на ділянці дуже просто.

Щоб знизити ризик виникнення сухої гнилі, необхідно при зберіганні, під час посадки і транспортування картоплі стежити, щоб вона не отримувала удари, тріщини або порізи. А якщо раптом така картоплина знаходиться, краще відразу її відбракувати.

На жаль, для лікування і попередження сухої гнилі немає певних хімічних препаратів.

Досвідчені городники радять безпосередньо перед висаджуванням бульб «скупати» їх у «Фітоспорін-М». Дехто радить обпудрювати бульби Фундазолом. Але в такому разі слід враховувати, що це — досить токсичний препарат. Рекомендують застосовувати і фунгіцид «Максим».

Картоплю насіннєву перед зберіганням слід витримувати на розсіяному сонячному світлі протягом тижня (її необхідно розкласти рядами у два яруси).

Час від часу її потрібно перевертати. Насіннєва картопля, витримана на світлі, добре зберігається, менше піддається хворобам і нападом мишей та при висадці швидко проростає.

Після збору врожаю необхідно перебрати всю картоплю, вибраковуючи різану, гнилу та пошкоджену із загальної купи.



Автор: Ігор Філоненко
22 лютого 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації