Як приготувати смачну каву в звичайній чашці
Хоча історичні відомості доводять, що кава була відома ще першим людським цивілізаціям, які виникли на Близькому Сході, у нашу країну цей тонізуючий напій потрапив із величезним запізненням. Підтвердженням цього є той факт, що більшість українців, які народились у 80-х роках минулого століття, добре пам’ятають кофейний напій "Ячмінний колос". Як не дивно, та навряд чи вдасться пояснити жителю Фінляндії, Норвегії, Ісландії чи Швеції, що його улюблений напій виготовляється із зерен ячменю.
Та не дивлячись на такі життєві обставини, каву українці полюбили, як говориться, з першого ковтка. І сьогодні цей тонізуючий ароматний та підбадьорливий напій можна скуштувати в кожному кафе.
Звідки з’явилась кава
Існує легенда, відповідно до якої першовідкривачем кави став звичайний пастух кіз. Точніше, чоловік, котрий жив у Ефіопії, виявив дерево, листя якого жували тварини, а потім ставали надзвичайно активними. Пастух поділився своїми спостереженнями з священиком із місцевого монастиря. Настоятель релігійної громади вирішив використати це дерево у корисних цілях. Він заварив листя і напоїв відваром ченців. Завдяки кавовому напою, представники духовенства могли проводити довготривалі служби. У результаті кава стала улюбленим напоєм жителів монастиря, а згодом і ефіопців, які мешкали поряд із релігійною громадою.
Готуй каву зі свіжозмелених зерен
Сьогодні можна придбати розчинну, мелену та свіжообсмажену каву. А клієнти інтернет-магазину натуральної свіжообсмаженої кави «KLab» мають можливість обрати кавові зерна з Колумбії, Бразилії та Індії. До того ж треба пам’ятати, що напій слід готувати з щойно змелених зерен, інакше мелена суміш втрачає і аромат, і смакові властивості. Тому для отримання смачного напою доведеться придбати кавомолку і турку.
Отож, пропонуємо кілька варіантів приготування кави.
Як заварити каву в чашці. Якщо ви не маєте під рукою турки, на допомогу прийде звичайна чайка. Налийте в неї окріп та потримайте кілька хвилин. Вилийте рідину і засипте в чашку кілька ложок кави (за смаком). Відразу залийте все новим окропом і накрийте ємність. Дайте каві настоятись кілька хвилин. За смаком можна додати цукор і вершки.
Коли в руках є турка. Спосіб приготування не відрізняється від попереднього. Лише турку підігріваємо не з допомогою окропу, а на вогні. Далі засипаємо мелені зерна, які теж гріємо. І вже згодом заливаємо холодну воду. Варимо напій до того моменту, доки з’явиться пінка. Важливо, цукор і вершки додаємо перед водою.
Смакуйте кавою та пригощайте друзів і знайомих.