Вхід | Реєстрація

Для весняного обробітку саду часу залишилось обмаль

На календарі — середина березня. А це означає, що у дбайливих садівників залишилося буквально кілька днів для того, щоб встигнути провести деякі обов’язкові роботи.

У всякому випадку, коли мова йде про так званий ранньовесняний обробіток дерев і кущів засобами захисту рослин. Адже деякі препарати можна застосовувати лише до розпускання бруньок. Пізніше вони можуть зашкодити рослині. Справа у тому, що й перевірена віками бордоська суміш, і залізний купорос при високих температурах і яскравому сонці можуть буквально «спалити» не тільки листя і бруньки, а навіть тоненькі гілочки. Тому якщо не встигаєте застосувати деякі препарати, то краще не використовуйте їх у цьому сезоні взагалі. Адже існує безліч інших засобів захисту рослин, якими можна працювати по рослині і під час розпускання бруньок, і навіть в період цвітіння. Щоправда, коштують вони дорожче.

По замовчуванню садівники вже мали закінчити весняну обрізку дерев і кущів, адже сокорух розпочався і запізніла обрізка може принести більше шкоди, аніж користі. Але, знову ж, не впадайте у відчай, якщо чогось не встигли. На промислових плантаціях «ріжуть» і влітку, і восени, і взимку. Розпустяться листочки — і процес обрізки можна буде продовжити.

 

Які препарати можна застосовувати лише до розпускання бруньок

Обмивка дерев антисептичними і хімічними препаратами — це профілактичний захід, спрямований на знищення збудників парші та борошнистої роси, комах-шкідників, а також мохів і лишайників. Його проводять саме зараз, під час набухання бруньок і при температурі повітря 4–8 градусів вище нуля.

Плодові насадження віком 5 і більше років можна покрити емульсіями: Препарат 30 Д з нормою 30–40 л/1 т води, Препарат Олемікс із нормою 20 л/1 т.

Основою названих препаратів є різні види рослинних масел, які призводять до асфіксії (удушення) личинок перед їх відродженням.

При набряканні бруньки, але до появи зеленого конусу (щоб уникнути опіків), можна використати всім відомий антисептик залізний купорос (сульфат заліза) з нормою 0,3–0,5 кг на 10 л води, як фунгіцид проти зимуючих стадій хвороб. У садах, де є заселеність щитівками (види) та іншими зимуючими шкідниками норму сульфату заліза можна збільшити до 700 грам на 10 літрів води.

Для боротьби з грибковими захворюваннями та їх профілактики на винограді та проти американської борошнистої роси на аґрусі і смородині використовують залізний купорос (3-процентний розчин).

Цей препарат ефективний проти мохів і лишайників та є необхідним мікродобривом для всіх видів насаджень (хлороз листя).

Проти зимуючих стадій парші для обмивання дерев використовують і мідьвмісні препарати: Бордо Ізагро, Чемпіон, Косайд 2000, Купроксат.

У залежності від віку дерев і параметрів крони рекомендований вилив води для обмивки дерев — 800–1500 л/га.

Для пробудження бруньок використати 2-процентний розчин сечовини (карбамід) — 20 кг/т води. Цю обробку можна поєднати з мідьвмісними препаратами, за виключенням сульфату міді (Бордо Ізагро, Блю Бордо, Купроксат).

У садах, де є проблемною парша, плямистості, дрібнолистковість (відьменні мітли), бактеріози, обробку міддю слід повторити через 7–10 днів, у залежності від погодних умов або по фазі розвитку «зелений конус».

У фазу зелений конус мідьвмісні препарати необхідно поєднувати з лікувальними: Топсин М 1–1,25 л/га, фундазол 1–1,25 кг/га (заліковування місцевих зрізів, сонячних і морозобійних опіків).

Дехто запитує, із яких препаратів починати. Однозначну рекомендацію можна дати лише після ретельного обстеження саду на предмет хвороб і шкідників.

Якщо зовсім просто, то на всяк випадок зараз можна обробити дерева залізним купоросом, через 2–4 дні — карбамідом і через тиждень — якимось із мідьвмісних препаратів.

Увага! Обробляти такі рослини, як аґрус та чорна смородина, 3?процентним розчином бордоської суміші вже небезпечно.



Автор: Матеріал готував Ігор Філоненко
22 березня 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації