Вхід | Реєстрація

Життя до та після вакцинації: рекомендації педіатрів

Педіатри Полтавщини доказово розібрали безпідставні твердження “життя до та після вакцинації” та надали нешкідливі рекомендації.

Твердження: Перед вакцинацією та після неї потрібно давати 3 дні антигістамінні для усунення побічних реакцій.

Насправді, наявна після щеплення ряду вакцин, наприклад, АКДП, місцева реакція у вигляді ущільнення, почервоніння, припухлості – це не алергія, а спеціальна дія складових вакцини для того, щоб викликати місцеву запальну реакцію і посилити дію антигену.

Анатоксини правцевий та дифтерійний, які є в складі АКДП, АаКДП, є слабкими і саме, завдяки солі алюмінію, що міститься у вакцині викликається запалення в місці введення вакцини. Запалення характеризується посиленим припливом крові і, як наслідок, імунні клітини з током крові швидше розносяться по організму.

Отже, антигістамінні препарати абсолютно не потрібні ні до, ні після вакцинації.

Твердження: Відразу після вакцинації треба дати жарознижуюче для профілактики підвищення температури чи судом.

Дослідження, які опубліковані в ряді відомих медичних джерел, наприклад, The Lancet, свідчать про те, що вживання парацетамолу для профілактики після щеплення знижує імунну відповідь на вакцину.

Це твердження також прописано в деяких інструкціях до вакцин.

Єдиним винятком є вакцина «Бексеро», в інструкції до якої прописаний профілактичний прийом жарознижуючого відразу після щеплення.

Профілактичний прийом жарознижуючих не знижує ймовірність появи фебрильних судом. В популяції є 4% дітей, які схильні до фебрильних судом, не залежно від розміру підвищення температури. Тобто вони можуть з’явитись і при температурі трохи вище 37 градусів.

Отже, жарознижуюче потрібно давати по факту наявності високої температури (вище 38,5) або тієї температури, яку дитина погано переносить.

Твердження: Ще є така безпідставна рекомендація як уникати вживання цитрусів після щеплення, не їсти яйця після вакцинації КПК.

Насправді, це нічим не обумовлено. Якщо ваша дитина чи ви самі раніше не мали алергії на ці продукти, то і після щеплення алергії не буде. Якщо була, то вакцинація тут не причому.

Твердження: Дорослим можуть рекомендувати не вживати алкоголь після вакцинації 3, 7, 10 днів.

Ми не рекомендуємо зловживати, але, так, вживати можна, – зазначають лікарі.

Сакраментальне: мочити чи не мочити місце введення вакцини?

Мочити можна, купатись можна. Вода, яка потрапила на шкіру ніяким чином не нашкодить вакцині, яку ввели в м’яз.

Що ж треба робити після вакцинації?

Після щеплення дитина 30 хвилин перебуває в медичному закладі, тому що єдина небезпечна реакція на вакцини може бути у вигляді анафілактичного шоку, який буває вкрай рідко, але кожен медичний працівник має переосторогу щодо цієї реакції і повинен надати невідкладну допомогу.

Всі інші реакції на вакцини, як правило, передбачувані і минають протягом 3-х днів.

Як полегшити біль в місці ін’єкції?

Можна прикласти змочену в прохолодній воді серветку. Якщо біль дуже сильний, то дати ібупрофен як знеболююче з розрахунку на вагу дитини.

В разі підвищення температури дитина потребує рясного пиття. Також нормально, якщо дитина після щеплення може мало їсти.

Про наявні післявакцинальні реакції слід повідомити свого сімейного лікаря чи педіатра. Переважно ці стани не потребують медикаментозного втручання, лише спостереження.

27 березня 2019 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації