Серцево‑судинні хвороби є найголовнішою причиною смертності в цивілізованому світі. Тому проблему запобігання цьому лиху дослідники вивчають наполегливо і всебічно. Одне з досліджень ґрунтувалося на вивченні дієти мешканців 15 країн, і вчені переконалися, що в тих народів, які вживають більше часнику, менше спостерігається серцевих нездужань. Феномен часнику пояснюють так: зберегти артерії здоровими допомагають антиоксиданти, а в часнику їх аж 15, тож захист від ушкодження надійний. Насамперед часник знижує рівень холестерину в крові, по-друге — чистить судини, вимиває холестеринові бляшки, по-третє — перешкоджає загущеності крові, поліпшує кровоплин та функціонування головного мозку.
Індійський лікар Борджіа спостерігав за 432 хворими на серцево‑судинні недуги впродовж 5 років. Половині з них він приписав їсти щоденно 2–3 зубки часнику: вживати сирим, відвареним у стравах або сік з молоком. Упродовж першого року у пацієнтів цієї та контрольної групи, де не було щоденної часникової терапії, різниці в частоті серцевих нападів не помічено. Однак другого року в першій групі смертність скоротилася на 55 %, а третього — на 66 % порівняно з контрольною. Окрім того, рівень холестерину та показники артеріального тиску теж знизилися на 10 %. Також спостерігалося зменшення кількості нападів стенокардії.
Такі результати лише одного з багатотисячних досліджень, а взагалі вчені вважають, що вплив часнику на серцево‑судинну систему унікальний.
Тож не дивно, що рецептів на основі часнику побутує дуже багато. Найпростіший — з’їдати два-три зубки часнику за кожною їдою. Це добра профілактика різних, у тому числі серцево‑судинних, хвороб. У разі ішемічної хвороби серця, варикозного розширення вен, атеросклерозу рекомендують 250 г часнику подрібнити на тертці, залити 350 г свіжого меду, добре перемішати і настояти в темному прохолодному місці впродовж 7–8 діб. Вживати по 1 ст. л. тричі на день за 30–40 хв до їди. Тривалість курсу 5–6 тижнів, через тиждень-два перерви можна повторити.
Атеросклероз. Змішати тертий часник, подрібнені ядра волоських горіхів та нерафіновану олію (порівну). Приймати по 1–2 ст. л. 1–2 рази на день, приправляючи овочеві салати. Зберігати в щільно закритому посуді в темному прохолодному місці.
— Середню головку часнику потерти, залити 0,7 л кагору, настояти впродовж 7–8 діб у темному прохолодному місці, щоденно збовтуючи. Пити по 1–2 ст. л. 3–4 рази на день перед їдою.
Атеросклероз судин головного мозку. Головку часнику потерти, залити однією склянкою нерафінованої соняшникової олії. Через добу додати сік 1 лимона, розмішати і настояти в темному прохолодному місці впродовж тижня, постійно збовтуючи. Пити по 1 ч. л. тричі на день за 30 хв до їди.
Гіпертонія. Щоденно натще з’їдати невеликий зубок часнику, запиваючи розчином 1 ч. л. яблучного оцту в 0,5 склянки теплої води.
— Пити тривалий час 2–3 рази на день за 30 хв до їди по 10 крапель настоянки: 40 г подрібненого часнику залити 100 мл горілки, настояти впродовж 10–15 діб, перецідити, додати для смаку настоянки м’яти.
Стенокардія. 5 головок часнику потерти чи змолоти, з’єднати з 1 л меду, здушити сік 10 лимонів, перемішати, у закритій посудині витримати в прохолодному місці впродовж тижня. Приймати по 4 ч. л. 1 раз на день за 20–30 хв до їди. Їсти повільно, після вживання кожної ложки суміші витримувати 1 хв перерви. Курс — 1,5–2 місяці.
Слід зауважити, що теплова обробка не зменшує сприятливого впливу часнику на судини, можливо, навіть збільшує, посилюючи виділення тромболітика ахоену.
Завдяки багатому хімічному складу овочу, зокрема, наявності 15 антиоксидантів, різних протиракових речовин та антиокиснювачів, часник очолює список протиракових продуктів й усуває безліч негараздів зі здоров’ям.
Цукровий діабет. 3–4 зубки розтерти, залити 0,5 л окропу, посудину утеплити і щільно закрити, настояти впродовж 20–30 х в. пити по 1 склянці 2–3 рази на день.
Жовтяниця, гепатит. Сік 2 головок часнику змішати з соком 2 лимонів. Пити по 1 ч. л. за дві години після їди впродовж 1 місяця. За потреби після 2–3 тижнів перерви повторити.
Гострики. 10–15 крапель свіжого соку долити до 0,5 склянки теплого пряженого молока. Пити 2–3 рази на день на порожній шлунок.
— Кашку 5 зубків часнику залити 1 склянкою молока, варити впродовж 10–15 хв у щільно закритій посудині, настояти. Пити дітям по 1 ч. л., дорослим по 1 ст. л. 4–5 разів на день за 1–2 години до їди. Одночасно рекомендують курс лікувальних клізм (1 раз на день на ніч, усього 4–5) з використанням цього настою.
Стоматит. 3 зубки часнику розтерти до кашки, змішати з 1 десертною ложкою кислого молока. Суміш розподілити з допомогою язика на болючі місця. Процедуру повторювати тричі на день до одужання.
Пародонтоз. 1 ч. л. кашки часнику та 1 ч. л. чаю залити склянкою окропу, настояти в щільно закритому посуді впродовж 20 хв, перецідити. Полоскати ротову порожнину протягом 5–10 хв (після чищення зубів). Курс 2 тижні.
Мікоз. Змішати в рівній кількості сік часнику та 90 % спирт, змащувати грибкові та інфекційні ураження шкіри, що не піддаються лікуванню хімічними препаратами. Одночасно приймати настоянку часнику всередину.
Геморой. 100 г дрібно нарізаних зубків часнику залити молоком, щоб тільки покривало, додати 1 ч. л. меду, варити на слабкому вогні до розм’якшення і загуснення, настояти впродовж 7–8 годин. Цією маззю змащувати гемороїд альні вузли.
У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!
Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.
Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації