- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Погодуйте ваші дерева
Щоб отримати високий урожай фруктів і ягід, рослини потрібно правильно годувати і поливати. У поливі немає нічого складного, а ось в питанні внесення поживних речовин потрібно як слід розібратися.
Усі ми любимо їсти. А точніше, просто не зможемо жити без їжі та води. Так само їх потребують і рослини. Частина необхідних для їх життєдіяльності поживних речовин є у самій землі. Але досить часто доступних деравам і кущам поживних речовин у ґрунті не вистачає. Тим більше, що дерева, які вже плодоносять, виносять із землі величезну кількість фосфору, азоту, калію, магнію та сірки, які їм конче необхідні для того, щоб віддячити господарю гарним урожаєм. Ось тоді і виникає необхідність у внесенні в ґрунт добрив. Більшість аматорів задовольняються тим, що при посадці вкидають у ямку перегній чи мінеральні добрива. Але цього зазвичай недостатньо. Ви ж самі не один раз у житті їсте?
Для нормального розвитку плодовим культурам потрібно досить багато фосфору і магнію і невелику кількість азоту, калію і кальцію. Тому перед посадкою необхідно внести в ґрунт достатню кількість фосфорних, калійних та органічних добрив, які сприятимуть розвитку рослин протягом декількох років.
Крім того, слід врахувати, що дорослі плодоносні рослини і чагарники споживають більше поживних речовин, ніж молоді рослини.
Підживлення плодових дерев навесні
Необхідність весняного підживлення визначають за станом дерева і темпами росту пагонів. Вона стає особливо актуальною після суворих зимових морозів, коли дерева ослаблені.
Ранньою весною з талим снігом з ґрунту йде велика кількість поживних елементів, особливо азоту. Тому в цей період необхідно внести під рослини азотні добрива.
А також не забудьте навесні провести санітарну обрізку плодових дерев.
Весняну підгодівлю проводять за 2–3 тижні до цвітіння плодових дерев або відразу після опадання пелюсток. При цьому використовують сечовину, аміачну селітру або пташиний послід, розбавлені водою у 15–20 разів. Норма витрати — 150–200 грам на 1 квадратний метр пристовбурного кола. Замість цього добрива можна використовувати розчин гною (500–600 грам на 10 літрів води).
Крім кореневого підживлення, для плодових дерев можна проводити швидкодіючі позакореневе підживлення (обприскування). Для цього використовують сечовину: для яблуні — 0,3–процентний розчин, для груші — 0,1–0,2–процентний, для кісточкових (вишні, сливи, черешні, абрикоса) — 0,5–0,6–процентний.
Важливо знати: 0,3 -процентний розчин — це 30 грамів на 10 літрів води.
Підживлення кущів навесні
Ягідні чагарники (смородина, аґрус, малина та інші) рано навесні підживлюють азотними добривами в тому випадку, якщо восени в ґрунт не вносилася органіка. Для підгодівлі потрібно 25–30 грам аміачної селітри або 40–50 грам сульфату амонію на 1 квадратний метр. Добрива краще вносити і закладати при весняному розпушуванні ґрунту.
Якщо в перший рік посадки листя аґрусу і смородини жовтіють, чагарники підгодовують розчином аміачної селітри, який готують з розрахунку 12–15 грам на відро (10 літрів) води. Норма витрати — 0,5 відра на кожен кущ.
У кінці весни — на початку літа для аґрусу дуже корисні позакореневе підживлення 1–2-процентним розчином сірчанокислого калію і суперфосфату, а також мікроелементами: сірчанокислим марганцем (0,1–0,5–процентний розчин) і борною кислотою (0,01 –0,05–процентний розчин).