- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Обробіток саду: необхідний мінімум
Усім нам хотілося б мати на столі вдосталь фруктів та ягід. І щоб недорого. І щоб менше «хімії». Нижче публікуємо матеріал із рекомендаціями щодо застосування мінімальної кількості засобів захисту рослин.
Про користь і шкоду, яку можуть принести сучасні хімічні засоби захисту рослин, можна дискутувати до безкінечності. Потрібно визнати, що серед більшості людей, які не займаються вирощуванням фруктів чи овочів професійно, поширена якась ледве не панічна боязнь «хімії». Мовляв, засоби захисту рослин є причиною виникнення онкозахворювань і ще цілої купи інших «болячок». Що тут можна сказати? У більшості випадків, люди, котрі говорять про страшну шкоду ЗЗР для свого здоров’я, не враховують величезну кількість інших чинників. Скажіть, будь ласка, ви що, жодного разу не купували в аптеках антибіотики «для профілактики» чи не вживаєте інших ліків? Тобто, пхати у себе, як у помийну яму, «хімію» можна, а захищати нею рослини — ні?
До чого йдеться. А до того, що у застосуванні засобів захисту рослин, як і в будьякій іншій справі, важливо передусім знати міру. Як кажуть поляки, «що занадто, то не здраво». І якщо ваш потенційний урожай «без хімії» або згнив, або його було дуже мало, то ви підете у магазин. А овочі та фрукти, що продають там, у обов’язковому порядку оброблялися пестицидами. І «бризкають» дерева та кущі на промислових плантаціях не 3–4 рази, а проводять із десяток обробітків.
Зараз ми пропонуємо супермінімальний набір препаратів, які необхідно внести, щоб захистити сад від шкідників та хвороб.
Коли починати «бризкати»
Точної дати вам ніхто не назве. Поперше, терміни залежать від клімату, а подруге — від погодних умов у цьому році. Адже зима один рік може бути суворою, а на наступний — теплою і з мінімальними опадами.
Головний орієнтир — суха сонячна погода і плюсова температура вночі.
Перше обприскування дерев навесні
Перший раз дерева обробляють по сплячих бруньках або «голому» дереву. Важливо, щоб бруньки ще навіть не почали набухати. У цей період розлітаються спори грибкових захворювань. Комахи поки себе не проявляють.
Перше обприскування навесні проводиться від моніліозу, який особливо любить кісточкові культури (вишні, черешні, сливи, персики). Напевне, усі пам’ятають, як у травнічервні листя вишень ніби згорають після дощу. Оце отой моніліоз і аж ніяк не міфічний кислотний дощ.
А на яблунях і грушах (зерняткових культурах) починають активно розмножуватися спори парші. Джерело захворювання: зів’ялі плоди, листя, що залишилося на дереві з осені. Спори цього захворювання живуть під корою і в опалому листі.
Препарати для першого обприскування дерев
- Бордоська суміш 3-процентна;
- Оксіхом, Медян екстра, Чемпіон, Косайд;
- Хорус (працює при +5 градусах, а при більш високій температурі швидко розкладається);
- Залізний купорос;
- Нітрафен;
- Карбамід (сечовина) у великій дозі: 700 грам на 10 літрів води + 50 грам мідного купоросу.
Чим обприскати дерева по зеленому конусу
Друга обробка саду проводиться у період, коли бруньки вже набрякли і лопнули, але листочки ще не почали розпускатися. Вони мають конусоподібний вигляд.
Це критично важливий момент для боротьби з яблуневим квіткоїдом (довгоносик). Від нього дуже страждають яблуні, груші.
Квіткоїд відкладає свої личинки в бутон, який стає коричневим і не розкривається. Комахи харчуються соками, іноді можна помітити, як бруньки «плачуть»: на них виділяються крапельки соку.
Препарати від шкідників:
- Децис Профі;
- Моспілан;
- Конфідор.
Простий, вельми ефективний і безпечний засіб від яблучного квіткоїда: під деревом на землю постелити плівку. На довгу палицю намотати тканину і стукати нею по гілках і струшувати все дерево. Комахи складають лапки і падають вниз на плівку. Їх потрібно зібрати і знищити.
Від хвороб застосовують:
- Бордоська суміш 1процентна;
- названі раніше мідьвмісні препарати від Оксіхому до Косайду;
- Хорус (якщо температура повітря не вище +5).
У цей період вішають ловчі пояси на стовп дерева, клейові пластини, феромонні пастки для відлову дорослих самок різних шкідників.
Обприскування дерев у фазі рожевого бутона
Обприскувати до розкриття бутонів! У цей момент уже яблунева плодожерка літає по всьому саду і відкладає свої яйця на листя, поряд з квітками або прямо в квітку. Личинка проникає в плід і в результаті виходять червиві яблука.
Важливо обробити всю крону, тому знадобиться хороший обприскувач з довгим шлангом. При якісному та своєчасному обприскуванні проти яблуневої плодожерки падалиці практично не буде.
Препарати від шкідників:
- Фітоверм (біологічний, діє при температурі вище 12 градусів);
- Бітоксибацилін (теж біологічний);
- Децис Профі;
- Моспілан;
- Конфідор;
- Актара.
Від хвороб, якщо не встигли обприскати в попередній фазі, застосовуються ті ж препарати, що і для другого обприскування. Важливо: деякі препарати можна змішувати, читайте уважно інформацію на упаковці. Байдуже, від чого спочатку обприскати: від хвороб чи шкідників. Між обробками має пройти 1–2 дні.
Правила обприскування дерев навесні:
- Перший раз обприскати від хвороб;
- другий — від шкідників;
- третій — від шкідників і хвороб;
- біологічні препарати застосовувати при температурі +12 градусів і вище;
- хорусом є сенс обприскувати тільки при низькій температурі (від 1 до 6 градусів тепла);
- обробляти з усіх боків усю крону і стовбур.
Четверта обробка дерев
Останній раз дерева обприскують, коли зав’яжуться плодики завбільшки з горох. У цей момент починається друга хвиля молініозу, а яблунева плодожерка знову орудує на повну силу. Вона, до речі, літає в сутінках і вночі. Хороший спосіб від неї позбавитися — це приманка на компот.
Зваріть компот з яблук і повісьте невеликі відерця з компотом на дерево. Яблунева плодожерка прилетить на запах яблука і таким чином можна буде зібрати дорослих особин. Препарати для обприскування такі ж, як і для 3ї обробки.
Якщо у вас у саду з’явиться Оленка волохата, шкідник, який немилосердно знищує цвіт, то від нього застосовують Каліпсо або Маврік. Усі інші інсектициди малоефективні проти цього шкідника.