- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Що потрібно знати про мікроклімат приміщень
У медичних закладах, аптеках, складах, в яких знаходяться фармацевтичні препарати та інші товари, що вимагають дотримання певних умов зберігання, необхідно контролювати рівень вологості. Щодня вимірювання проводять психрометричними гігрометрами, дані заносять в спеціальний журнал. Звітність ведеться обов'язково в письмовій або електронній формі.
За недотримання умов зберігання ліків підприємства позбавляють ліцензії. Гігрометри, які можна купити в спеціалізованому магазині медичної техніки, є психрометричними. Вони найбільш точно визначають рівень вологості у приміщенні, прості у використанні, легко кріпляться до будь-якої поверхні. Такий пристрій є придатним для проведення вимірювань також і в житлових приміщеннях.
Вологість – параметр, який потрібно контролювати
Недостатня циркуляція повітря та відсутність системи кондиціонування можуть стати причиною осідання частинок пари, яка, так чи інакше, присутня в повітрі. Це може призвести до відсиріння стін і предметів, які знаходяться у приміщенні. Для деяких лікарських препаратів та інших товарів це загрожує псуванням, тому важливо створювати необхідний мікроклімат на складах, в аптеках, музеях, овочесховищах.
Надлишкова вологість може негативно позначитися на здоров'ї тварин і стати причиною грибкових захворювань рослин. Крім того, пара, яка осідає на стінах, вікнах, стелі, викликає появу плісняви на цих поверхнях. Згодом вона виділяє спори, які можуть викликати алергію або навіть більш серйозні захворювання у людей, які знаходяться в таких приміщеннях.
Принцип дії психрометричного гігрометра
Прилад влаштований так, що на головній панелі встановлено дві шкали для вимірювання температури. Одна з колб заповнена дистильованою водою, тому вимірювання знімаються з так званих сухого і вологого термометрів. Принцип дії гігрометра заснований на простому фізичному явищі – випаровуванні. Тобто вологий об'єкт скоріше охолоджується за рахунок збільшення швидкості молекул води, які випаровуються з його поверхні.
На зворотному боці панелі є колба, в неї наливають дистильовану воду, вона просочує гніт для того, щоб ви отримали свідчення вологого термометра. Вимірювання можна знімати не раніше ніж через півгодини після проведеного заходу. Вирахуйте різницю температур на двох термометрах, а потім у розташованій поруч таблиці знайдіть значення відносної вологості в процентному співвідношенні. Вартість приладу невисока, тому стежити за параметрами мікроклімату в приміщенні може будь-хто.
Заходи, що сприяють зниженню рівня вологості
Недостатній прогрів повітря, відсутність або погана вентиляція призводять до того, що часточки пари затримуються в повітрі і осідають на навколишні предмети. Це погано позначається на здоров'ї, але і занадто сухе навколишнє середовище стає причиною нездужань. Саме тому, в залежності від проблеми, потрібно встановлювати осушувачі або, навпаки, зволожувачі в кімнаті.
У приміщеннях, які призначені для організації технологічних процесів або зберігання ліків повинен підтримуватися певний мікроклімат. У цьому питанні важливий диференційований підхід, оскільки в різні пори року параметри будуть значно змінюватися. Може знадобитися установка кондиціонування і вентиляції, регульованих радіаторів місцевого опалення. Для того щоб точно визначати показники вологості, завжди користуйтеся гігрометрами і ведіть облік показників, щоб з’ясувати можливі причини їх коливань у певний час.