- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Синім тазиком по Оленці волохатій
Садівники-аматори, а також любителі ранніх квітів, таких, як нарциси, інколи змушені спостерігати жахливу картину — викохані ними рослини буквально обліплюють маленькі, досить бридкі на вигляд, комахи, які швидко з’їдають квіти. Це — шкідник із досить оригінальною назвою Оленка волохата.
Оленка волохата наносить шкоду досить широкій групі трав’янистих рослин і дерев: кульбаба, тюльпан, нарцис, ірис, шипшина, троянда, каштан, мигдаль, калина, бузок, абрикос, персик, черешня, вишня, слива, груша, яблуня, полуниця, виноград (бутони, зав’язь, молоді листочки), смородина (молоді листя, квітки), ріпак, гірчиця, льон, баштанні культури, горох (листя, сходи), соя, люцерна, колоски жита, пшениці, ячменю, волоть проса, кукурудзи, соняшник та інші.
Підступність Оленки волохатої криється в тому, що вона особливо лютує в період цвітіння фруктових дерев. Хоча обвинувачувати комаху в цьому безглуздо, такою її створила природа. Але людям від цього не легше. Деяким садівникам доводиться ледве не щодня підходити до своїх яблуньок і струшувати з них шкідників.
І от виникає питання, як і чим боротися з Оленкою волохатою. Безумовно, такі хімічні препарати, як Нурел Д чи Пірінекс, знищать її без проблем. Але паралельно вони знищать і бджіл та інших корисних комах. Тому вибір у садівників не дуже великий.
Заходи захисту:
В умовах приватного сектору на невеликих ділянках для зменшення чисельності жуків дієвим є їх струшування з дерев та подальше знищення. Вищу ефективність такого заходу можна забезпечити, якщо попередньо змочити дерева водою, що значно обмежить активність шкідника. Саме струшування варто проводити у вечірній час.
- Жуків приваблює синій колір, тому актуальним та досить дієвим є використання пасток — різноманітних ємностей синього кольору, наповнених водою. Пастки виставляють під деревами, після відлову жуків їх виймають та знищують.
- При високій чисельності жуків проводять хімічні обробки. При здійсненні цих заходів потрібно бути дуже обережними, оскільки масова поява шкідника збігається в часі з цвітінням більшості культур — у період медозбору.
- Обробки потрібно проводити до початку цвітіння культур: на плодових культурах — у фазу відокремлення бутонів — рожевий бутон; на ріпаку — наприкінці бутонізації. У будь-яких випадках слід застосовувати малотоксичні для бджіл інсектициди (препарати типу Каліпсо, Моспілан, Маврік) та обов’язково дотримуватися рекомендованих норм.