Вхід | Реєстрація

Як не отруїти бджіл

У багатьох садівників та городників під час догляду за рослинами виникає питання, як побороти шкідників і водночас не завдати шкоди корисним комахам, у першу чергу — бджілкам-трудівницям.

Україна, як відомо, відноситься до розряду держав, котрі є лідерами у виробництві меду. Український солодкий продукт експортують і до країн Євросоюзу, і до Америки. І це не в останню чергу пов’язано з тим, що в нас ще збереглися бджоли. Водночас, у світі ці корисні комахи масово вимирають.

Між тим, українські бджоли теж перебувають під загрозою знищення. Як це і буває, головним фактором небезпеки для корисних комах є антропогенний, тобто — діяльність людини. У основному бджоли гинуть через неконтрольоване застосування хімічних засобів захисту рослин у сільськогосподарському виробництві. Аграрії усіма можливими методами і доступними способами захищають свої урожаї, читай — прибутки, від шкідливих комах і хвороб. І при цьому досить часто намагаються використовувати найбільш дешеві препарати, які загрожують бджолам.

Безумовно, вплинути на аграріїв лише публікацією переліку найбільш лояльних до бджіл хімпрепаратів досить складно. Особливо в умовах, коли контроль над застосуванням пестицидів в Україні відсутній. Та все ж, ми зробимо це. Окрім того, сподіваємося, що ця публікація стане корисною і для аматорів, які теж обробляють свої сади й городи.

Отже, вивчивши чимало публікацій, виявили, що фахівці виділяють 4 інсектициди, безпечні для бджіл, які на сьогоднішній день найчастіше використовуються в Україні:

  • Біскайя від Баєра,
  • Моспілан із Саміт-агро Юкрейн,
  • Кораген від Дюпона,
  • Маврік від Адами.

А тепер про кожен з них більш детально

Почнемо ми з Біскайї, яку в Україні продає компанія Байер. Діюча речовина — тіаклоприд. Відноситься до класу неонікотиноїдів. Так як це системний інсектицид, то він забере всіх шкідників і буде мати в рослині захисний період. Окрім цього інсектициду, під час цвітіння можна використовувати ще й Каліпсо.

Наступний препарат — Моспілан. Діюча речовина — ацетаміприд. Має найбільшу площу застосування серед наведених нами інсектицидів. Ця діюча речовина не така вже й нова. Зараз продаються аналоги, генерики Моспілана. За роки використання довели свою ефективність. Та все ж, оригінальний Моспілан користується найбільшою популярністю. Його можна застосувати під час цвітіння для максимальної безпеки бджіл. Одним з його аналогів є препарат Альфа-Ацетаміприд від Альфасмартагро.

Кораген в Україні. Його продає компанія Дюпон. Діюча речовина — хлорантраніліпрол. Вона відноситься до окремого класу, тому до неї нема перехресної стійкості інших діючих речовин. До речі, ацетаміприд, що в моспілані, відноситься до неонікотиноїдів, так само як і тіаклоприд у Біскаї. Тобто, якщо в шкідників є стійкість до неонікотиноїдів і викликав її Моспілан, то Біская вже не допоможе. І навпаки. Адже клас діючих речовин і принцип роботи — однакові. Тобто, якщо шкідники не попадали від Моспілана, то ефективним буде Кораген. От такий прийом, якщо хочете. Ним також можна працювати під час цвітіння по садках і ріпаках.

Ми з вами поговорили про системні інсектициди. А наступний препарат — Маврік, який в Україні продає Адама. Діюча речовина — тау-флувалінат. Відноситься до піретроїдів. Він не системний, а отже забирає те, на що попав. Але, на відміну від попередніх препаратів, він — інсекто-акарицид. Тобто як приємний бонус — контролює кліща.

Окрім того, вважається, що Маврік і Каліпсо — ледве не єдині препарати, які знищують Оленку волохату, яка шкодить садам саме під час цвітіння.



Автор: Матеріал підготував Ігор Філоненко
27 квітня 2019 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації