- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Вирощування помідорів: від посадки до пасинкування
Узагалі, вирощування помідорів, як і будь-якої іншої сільськогосподарської культури, є цілою наукою. І щоб освоїти її досконало, навіть вузівської освіти буде недостатньо. Потрібно ще й кількарічну практику пройти. Безумовно, більшість городників?аматорів не будуть вдаватися в тонкощі фотосинтезу, застосування етилену чи інтенсивних технологій. Але певний мінімум знань все ж потрібен кожному. Нижче — про цей самий мінімум.
Говорити про специфіку вирощування якісної розсади томатів ми вже не будемо. Більшість людей все одно купляють готову розсаду на ринку. Бажано не купляти так звані «притурені» саджанці.
Що таке ТУР? Це спеціальний хімічний препарат, який стримує ріст рослини. Його застосовують тепличники для того, щоб розсада не витягувалася. Скажімо, посіяли томати для продажу розсади рано, а погода навесні видалася прохолодною і розсаду не купляють. Тоді для того, щоб вона не витягувалася, і застосовують ТУР. Саджанці затримуються в рості, стають міцними і кремезними. І все було б добре, якби «притурені» помідори не втрачали в урожайності. Тобто, покупець отримає гарний кущ, але без помідорів на ньому. Окрім того, існує версія про канцерогенність ТУРу. Тобто, він сприяє розвитку раку в людини.
На жаль, не існує поради, як стовідсотково відрізнити «притурену» розсаду від «чистої». Але, купляючи саджанці, потрібно із пересторогою ставитися до занадто кремезних помідорів, стебло яких уже ледве не задерев’яніло. Вони більше схожі на дерево, аніж на тендітний саджанець.
Пасинкуємо і обриваємо листя
Та все ж, якщо ви вже купили і висадили розсаду помідорів, то дотримайтеся кількох елементарних вимог і правил.
Правило перше: забезпечте світлом. У відкритий ґрунт рослини бажано висаджувати, коли мине загроза поворотних заморозків. У теплиці, особливо опалювальній, вони не критичні. Грядки у відкритому ґрунті краще організувати зі сходу на захід. При цьому томати отримають максимум сонячного світла. При пересадці, особливо в південних регіонах, кожен кущик бажано прикопати. Таким чином у нього почнуть формуватися бічні корінці і вся коренева система буде більш потужною.
Ґрунт після пересаджування можна замульчувати, так у ньому довше зберігатиметься волога. Крім того, мульча приверне дощових черв’яків, які харчуються органікою, а вони, у свою чергу, будуть виробляти цінний гумус.
Правило друге: обприскування бором. Обприскування слабким розчином борної кислоти або бору в період цвітіння збільшує кількість зав’язі і стимулює ріст помідорів, а крім того, робить їх солодшими. 2–4 такі процедури збільшують кількість урожаю на 20 %. Окрім того, у продажі достатньо різних уже готових препаратів, які сприяють цвітінню і зав’язуванню плодів.
Правило третє: пасинкування. Видалення пасинків збільшує число томатів на кущі, оскільки вся його сила йде не в листя, а в плоди. Пасинкування потрібно проводити регулярно. Пасинки бажано видаляти не повністю, а залишати невеликі пеньки до 1 см завдовжки, інакше вони відростуть знову.
Правило третє: видалення листя. У період плодоношення у кожного куща варто видалити по 2–3 нижніх листки, особливо, якщо вони дотикаються до ґрунту. Обривати їх бажано зранку і в суху погоду. До вечора ранка практично затягнеться і не буде служити провідником інфекції. Таким чином ви:
- вбережете кущ від можливих хвороб, прихованих у ґрунті;
- підвищите урожай, направивши силу кущика до плодів, а не до листя.
Окрім того, вам доведеться два-три рази обробляти кущі, захищаючи їх від хвороб та шкідників.