- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Іграшки, що викликають серцеву патологію і астму
Нещодавно в одному з обласних інтернет-видань повідомили про неякісні іграшки, які під час планової перевірки виявили спеціалісти Держпродспоживслужби в Полтавській області.
У результаті, фахівці знайшли дитячі іграшки, які не відповідали технічним вимогам, тому їх взяли на експертизу. Усі іграшки були дешевими копіями відомих мультгероїв, що випускаються ліцензованими серіями. Експертизу провели працівники «Укрметртестстандарту». Результати перевірки показали, що іграшки мали завищений вміст свинцю та сильний запах пластику.
Свинець спричиняє токсичну дію на організм людини. Кумулятивна отрута, що накопичується в організмі, впливає на органи кровотворення, вражає нервові системи, шлунково?кишковий тракт, серцево?судинну та імунну системи. Негативно діє на печінку, нирки, порушує обмінні процеси. Зростає артеріальний тиск, збільшується ризик виникнення серцево?судинної патології.
Запах пластику, з якого виготовлені кінцівки іграшок, удвічі перевищував визначений поріг у 1 бал. Це може викликати сильну алергічну реакцію, подразнення слизової оболонки гортані, задуху. У результаті — розвиток астми, хронічних захворювань.
Оскільки в Кобеляцькому районі працює підрозділ Держпродспоживслужби, редакція направить запит і з’ясує, чи проводили працівники перевірки в місцях продажу дитячих іграшок та чи виявляли небезпечні предмети.
На що потрібно звертати увагу при виборі іграшок
- Уникайте пластмасових іграшок, що покриті фарбою чи лаком. Покриття може відшаруватись і потрапити дитині на руки та в рот.
- Не купуйте іграшок із яскравим забарвленням, оскільки дитина тягнутиме її до рота і їстиме фарбу, що може бути токсичною.
- Іграшка не повинна мати жодного запаху. Інакше в ній містяться летучі токсичні речовини.
- На етикетках чи інструкціях, прикріплених до іграшок, виробник попереджає про небезпеку і ризики заподіяння шкоди та способи запобігання.
- Іграшки, уведені в обіг, повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання.
- На іграшці має зазначатися вік дитини, якій вона призначена, з коротким поясненням небезпеки.
- Іграшка повинна мати інструкцію з експлуатації, а також спосіб її обробки.
- Якщо на іграшці немає маркування, то вона може бути нелегальною. Такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти.
- Знак відповідності має наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку або пакування та бути видимим, розбірливим і незмивним. Якщо іграшка дрібна або складається з дрібних частин, знак відповідності наноситься на етикетку.