Вхід | Реєстрація

Як різні напої впливають на організм і що краще пити

Найкраще втамовує спрагу звичайна вода. Здорові альтернативи — лимонад, узвар і молочна сироватка, а від енергетиків і солодких газованих напоїв краще відмовитись. Зупинимось детально, як різні напої впливають на організм.

 

Питна вода: краще пити воду з-під крана чи мінеральну

Тільки, якщо вона відстояна і кип’ячена, а краще — профільтрована. Навіть, якщо ви перевірили воду та вона чиста від бактеріального забруднення, пити її одразу з-під крана не можна. Значна частина системи водопостачання давно пережила термін експлуатації, тому додає бруд до води, зокрема — іржу.

Відстоювання дозволяє шкідливим речовинам осісти. А фільтрування позбавляє воду від їхніх дрібних часточок, наприклад, іржі, а також іонів. Не забувайте вчасно змінювати фільтр, інакше ці часточки почнуть виходити із нього у воду, а не навпаки.

Мінеральні води за вмістом кальцію та магнію можуть мати як малу, так і середню жорсткість/мінералізацію. Її рівень важливий передусім тим людям, які мають проблеми зі здоров’ям. Для когось мінералка із магнієм та кальцієм — це джерело корисних іонів, які добре засвоюються, а для когось — збільшення ризику каменів в нирках.

Якщо у вас проблеми із тиском, травленням, нирками, роботою серцево?судинної системи, порадьтеся з лікарем щодо жорсткості та мінерального складу води, який вам підійде. Зверніть також увагу, що натрієва мінеральна вода може підвищити тиск.

Газована вода так само засвоюється і відновлює водний баланс, як і негазована. Крім того, газована вода може допомагати людям із диспепсією і закрепами, а також тим, хто прагне їсти менші порції.

 

Шкідливість енергетиків та солодких напоїв

Всесвітня організація охорони здоров’я застерігає: у енергетиках дуже багато цукру, кофеїну та інших стимуляторів (гуарана). При постійному споживанні вони систематично псують здоров’я.

Надлишок кофеїну проявиться в гіпертензії, підвищеному серцебитті, нудоті та навіть конвульсіях, діабеті другого типу, мертвонародженні чи народженні дітей з низькою вагою, пошкодженні зубів, порушенні роботи серцево?судинної та нервової систем, ожирінні, агресивній поведінці.

Чи можна замінити енергетики хоча б газованими солодкими напоями? Ні! Вони також руйнують ваше здоров’я.

Дієтологи застерігають людей від споживання солодких газованих напоїв. Це — порожні калорії. Споживання таких напоїв пов’язують із наступними наслідками: ожирінням, ризиком появи карієсу, діабету, подагри, серцево?судинних захворювань, звичкою до споживання солодкого. Також із кісток виходить кальцій.

Соки теж не є здоровою альтернативою. Свіжовижаті те саме, але їх можна комбінувати з овочами і цим зменшувати вміст цукру. Усе тому, що в них високий глікемічний індекс та глікемічне навантаження. Фрукти краще споживати цілими або у вигляді фруктово?овочевих смузі.

Дієтичні напої із замінниками цукру трошки кращі, але підсолоджувачі (сахарин та цукралоза) впливають на мікрофлору кишківника. А від неї залежить наша схильність до діабету, ожиріння, депресії й прагнення нездорової їжі.

 

Що можна пити: альтернативи воді

Не обов’язково весь час пити лише воду. Якщо хочете урізноманітнити пиття — зробіть лимонад. Заморозьте лимон чи апельсин, натріть його із цедрою на тертку та залийте кип’яченою водою. Тут вам і свіжий смак, і вітамін С, і бета-каротин, і клітковина пектин, і ефірна олія лімонен.

Смак лимонаду можна урізноманітнити завдяки м’яті, тертому імбиру, кориці, лаванді, цвіту бузини чи чайної троянди.

Замість лимону можна брати будь-які ягоди. Розтовчіть ягоди у воді і доведіть до кипіння, щоб напій не одразу скис.

Солодкі газовані напої можна замінити узваром із сухофруктів — це хороше джерело мікроелементів. Сушені абрикоси багаті на калій, чорнослив — на залізо і бор. Але не треба додавати до узвару цукор — він уже є у фруктах.

Якщо вам потрібно мобілізуватися, випийте фільтровану каву та склянку (хоч і не корисного) соку. Це буде еквівалентно кофеїну і цукру енергетику, але із природними антиоксидантами кави, вітамінами і без сумнівних домішок.

Найкращим джерелом мінералів є молочна сироватка: у одній склянці міститься чверть денної норми кальцію та фосфору і десята частина потреби в цинку, калію та магнію. Змішайте сироватку із соком і отримаєте безпечний енергетик.

17 травня 2019 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації