Вхід | Реєстрація

Що робити після контакту з хворим на кір

Що робити, якщо ви контактували з людиною, хворою на кір? Передусім не панікувати, не займатися самолікуванням та дотримуватися наступних правил.

Люди, які перебували в прямому контакті з джерелом інфекції, тобто з людиною, хворою на кір, вважаються контактними особами, члени їх сімей — ні. До прикладу, якщо у класі дитини хтось захворів на кір, то дитина вважається контактною, а мати, батько, брат, сестра і інші члени сім’ї — ні.

“Кір швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Тобто спілкування та перебування в одному приміщенні з хворим на кір — це прямий контакт. Більше того, вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення”, – наголошує в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Як діяти у випадку контакту з хворим на кір дорослим:

1.Перше і головне: вакцинуватися якомога швидше. Будь-які вікові обмеження для вакцинації скасовані — зробити щеплення безоплатно можуть і діти, і дорослі будь-якого віку. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра якомога швидше.

2.Якщо статус контактної особи і відсутність імунітету проти кору підтверджується, то отримати щеплення проти кору треба якомога раніше. Найкраще в перші три дні від моменту контакту.

3.Наразі щеплення можна зробити лише в комунальних закладах охорони здоров’я. Але вже з літа безоплатно вакцинуватися можна буде і в приватних медичних закладах, і у лікарів-ФОПів, які уклали договір із НСЗУ.

Вірус кору найбільш небезпечний для оточуючих від моменту появи перших симптомів у хворого до закінчення періоду висипання. Людина стає заразною приблизно через 10 днів після інфікування.

Як діяти у випадку, якщо контактною особою є дитина:

Дитина до 1 року.

Діти такого віку ще не мають щеплення проти кору (перша вакцина проти кору за Календарем в 12 місяців). Тому потрібно негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра і зробити щеплення. МОЗ України своїм наказом дозволило вакцинувати дітей від 6 місяців, якщо вони контактували з хворим на кір.

Дитина 1-5 років.

Якщо не була щеплена проти кору: негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК якомога швидше — бажано в перші три дні (72 години) від моменту контакту.

 Якщо минуло більш ніж 72 годин від контакту, щеплення все одно рекомендовано, це може полегшити перебіг хвороби.

 Якщо дитина вже має 1 щеплення проти кору потрібно отримати другу дозу КПК, але не раніше ніж через місяць від попереднього щеплення КПК.

Дитина від 6 років і старша.

 Якщо не була щеплена проти кору — негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати 1 дозу КПК в перші три дні (72 годин) від моменту контакту. Потім, не раніше ніж через місяць — отримати другу дозу вакцини КПК.

 Якщо має 1 щеплення проти кору — негайно звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, отримати другу дозу КПК якнайшвидше, бажано в перші три дні від моменту контакту.

 Якщо має 2 щеплення проти кору потрібно просто повідомити лікаря, але вважається, що дві дози КПК дають захист від хвороби.

У випадку, якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК і не маєте документальних підтверджень, потрібно негайно звернутися до сімейного лікаря чи педіатра. Дитину потрібно вакцинувати.

22 травня 2019 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації